بهترین فیلم های ماجراجویی

توسط

در این مطلب به معرفی «بهترین فیلم های ماجراجویی» می پردازم و برترین و بهترین فیلم های این ژانر را به شما معرفی می کنم.

نام فیلم: بدون نام
نام انگلیسی: Sin Nombre
رتبه: 7.5 از 10
سال ساخت: 2009

فیلم «بدون نام» در ژانر درام، ماجراجویی و جنایی به کارگردانی کری فوکوناگا است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به کریستین فرر و پاولینا گایتان اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم: «سایرا» نوجوانی اهل هندوراس به دیدن پدر خود می رود و فرصتی بدست می آورد تا به رویای خود مبنی بر زندگی در آمریکا برسد. در اولین مرحله آن ها به مکزیک سفر می کنند اما اتفاقات غیر منتظره ای برای آن ها به وقوع می پیوندد.

نام فیلم: تلما و لوئیز
نام انگلیسی: Thelma & Louise
رتبه: 7.5 از 10
سال ساخت: 1991

تلما و لوییز فیلمی است محصول سال ۱۹۹۱ به کارگردانی ریدلی اسکات است. نقش اصلی را در این فیلم دو زن (جینا دیویس در نقش تلما و سوزان ساراندون در نقش لوییز) ایفا می کنند.

فیلم «تلما و لوییز» در شصت و چهارمین دوره جوایز اسکار، نامزد دریافت ۶ اسکار شد و اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی به نویسنده داستان این فیلم تعلق گرفت.

خلاصه داستان فیلم: «لوییز» به عنوان پیشخدمت در رستوران فست فود کار می کند و با دوستش «جیمی» که یک نوازنده است مشکلاتی دارد. «تلما» با «داریل» ازدواج کرده، مردی که دوست دارد همسرش مدام در آشپزخانه بماند، تا او بتواند تلویزیون تماشا کند. روزی «تلما» و «لوییز» تصمیم می گیرند زندگی عادی شان را کنار بگذارند و با ماشین به جاده بزنند. اما در این سفر «لوسی» مردی که «تلما» را تهدید کرده است را می کشد، و از این رو آن دو تصمیم می گیرند به مکزیک بگریزند، اما پلیس آمریکا به دنبال آن هاست.

نام فیلم: سوی طبیعت وحشی
نام انگلیسی: Into the Wild
رتبه: 8.1 از 10
سال ساخت: 2007

فیلم «به سوی طبیعت وحشی» فیلمی در سبک درام زندگی نامه ای به کارگردانی شان پن در سال ۲۰۰۷ است. این فیلم با اقتباس از کتابی به همین نام اثر جان کراکائر (Jon Krakauer) در سال ۱۹۹۶ و بر مبنای سفرهای کریستوفر مک کندلس (Christopher Mc Candless) در آمریکای شمالی و زندگی او در طبیعت وحشی آلاسکا در اوایل دهه ۹۰ میلادی ساخته شده است. این فیلم در هشتادمین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین نقش مکمل و بهترین تدوین شد.

نام فیلم: سواری انفرادی به بام جهان
نام انگلیسی: Riding Solo To The Top Of The World
رتبه: 8.1 از 10
سال ساخت: 2006

خلاصه داستان فیلم: یک موتورسوار بدون هیچ برنامه ای برای سفر، دست به این کار می زند و به مناطق ناشناخته جهان سفر می کند.

نام فیلم: کپنهاگ
نام انگلیسی: Copenhagen
رتبه: 7.1 از 10
سال ساخت: 2014

این فیلم به عنوان یک فیلم درام بسیار بی نقص و شاهکار است. همچنین فیلم در زمینه معرفی دانمارک و شهر کپنهاگ بسیار موفق عمل کرده است.

خلاصه داستان فیلم: فیلم Copenhagen راجع پسر جوان آمریکایی است که برای یافتن پدربزرگش راهی دانمارک و در آن جا با یک دختر دانمارکی آشنا می شود.

نام فیلم: در جاده
نام انگلیسی: On the Road
رتبه: 6 از 10
سال ساخت: 2012

«در جاده» یک رمان از نویسنده آمریکایی جک کرواک است که در سال ۱۹۵۷ توسط وایکینگ پرس منتشر شد. این اثر نوعی خودزندگی نامه است و حاصل تجربیات کرواک در ملاقات با مردم مختلف در سرتاسر آمریکا است. این کتاب در رتبه ۵۵ صد رمان برتر به انتخاب کتابخانه مدرن قرار دارد.

فیلم «در جاده» در سال ۲۰۱۲ بر اساس این رمان توسط والتر سالس ساخته شد. این فیلم نامزد دریافت نخل طلا در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۲ بود.

خلاصه داستان فیلم: سال پارادایز نویسنده جوانی است که دنیایش با ورود دین موریارتی و دخترش ماریلو، دچار تغییراتی می شود. او برای به دست آوردن روحیه، دست به یک سفر طولانی به همراه دوستانش می زند. همانطور که آن ها در حال سفر کردن هستند با انسان هایی رو به رو می شوند که تاثیری عمیق بر سفر آن ها دارند.

نام فیلم: به سوی سرما: سفری از روح
نام انگلیسی: Into the Cold: A Journey of the Soul
رتبه: 6.8 از 10
سال ساخت: 2010

فیلم «به سوی سرما: سفری از روح» مروری بر خاطرات شخصی و ماموریت جانکاه و سخت دو مرد پیاده، به سوی قطب شمال در دمای زیر صفر درجه، برای بزرگداشت صدمین سال، دستاورد آدمیرال پیری، در سال 1909 است. این سفری از ایستادگی و تعهد است.

خلاصه داستان فیلم: دو مرد با پیاده روی به قطب شمال دست به ماجراجویی می زنند.

نام فیلم: آسمان آبی، دریای سبز و زمین قرمز
نام انگلیسی: Blue Skies, Green Waters, Red Earth
رتبه: 7.6 از 10
سال ساخت: 2013

خلاصه داستان فیلم: کاسی و دوستش به دنبال دوست دختر کاسی راهی یک سفر طولانی می شوند. در این مسیر آن ها افراد مختلفی را می بینند که زندگی آن ها را برای همیشه عوض می کنند.

نام فیلم: جاده درون
نام انگلیسی: The Road Within
رتبه: 7.1 از 10
سال ساخت: 2014

خلاصه داستان فیلم: یک مرد که به یک بیماری دچار است، به همراه هم اتاقی اش و یک زن دست به یک سفر جاده ای می زند. او در این سفر می خواهد خاکستر مادرش را به اقیانوس ببرد.

نام فیلم: باراکا
نام انگلیسی: Baraka
رتبه: 8.5 از 10
سال ساخت: 1992

باراکا فیلم مستند بدون گفتاری است که در سال ۱۹۹۲ و به کارگردانی ران فریک ساخته شد. نام آن از واژه برکت گرفته شده که در زبان هایی همچون عبری و عربی (برکه) وجود دارد.

این مستند از پرهزینه ترین مستندهای تاریخ است که در سفری دور و دراز، از شرق تا غرب، از دورافتاده ترین و ناشناخته ترین سرزمین ها تا صنعتی ترین و مدرن ترین کشورهای جهان، به دنبال کشف رازی نهفته در ملل و اقوام بشر در این پهنه خاکی است.

باراکا فیلمی مستند است که در آن هیچ گونه گفتاری وجود ندارد. در طول ۱۴ ماه ساخت آن، از موضوعات گوناگونی همچون رخدادهای طبیعی، زندگی، کارهای انسانی و پدیده های تکنولوژی در ۲۴ کشور جهان فیلمبرداری شده است.

نام فیلم: راه بازگشت
نام انگلیسی: The Way Back
رتبه: 7.3 از 10
سال ساخت: 2010

فیلم «راه بازگشت» برداشتی از کتاب «پیاده روی طولانی» (۱۹۵۶)، اثر اسلاوومیر راویکز است. فردی که با فرار از گولاگ و طی کردن ۶۵۰۰ کیلومتر تا هندوستان توانست آزادی خود را به دست بیاورد.

خلاصه داستان فیلم: داستان درباره گروهی از زندانیانی است که از اردوگاه گولاگ در سیبری در خلال جنگ جهانی دوم می گریزند. این گروه دو مسیر پیش رو دارند: سمت ساحل شرقی اقیانوس آرام با طی کردن مسافتی حدود ۲۵۰۰ کیلومتر و سوار شدن بر کشتی یا قایقی که احتمالا پیدا می شود و در نهایت رسیدن به ژاپن. اما آن ها مسیر جنوب به سمت تبت و هندوستان را با طی کردن ۶۵۰۰ کیلومتر انتخاب می کنند.

نام فیلم: ملاقات در پایان دنیا
نام انگلیسی: Encounters at the End of the World
رتبه: 7.7 از 10
سال ساخت: 2007

فیلم مستند Encounters at the End of the World یک مستند بسیار زیبا در رابطه با موجودت قطبی است. سازندگان این فیلم مستند به منطقه سرد و قطبی آنتاریکتیکا می روند تا با مردمی که در آنجا کار می کنند، آشنا شوند و در رابطه با آن ها اطلاعاتی کسب کنند. فیلم داستان انسان هایی را در مناطق سرد و قطبی به تصویر می کشد که برای پیشرفت علم و بهبود زندگی انسان ها در آزمایشگاه هایی در دور افتاده ترین نقطه کره زمین (که به لبه دنیا نیز معروف است) زندگی می کنند.

خلاصه داستان فیلم: در این فیلم مستند ورنر هرتزوگ یکی از خیال پردازان بزرگ سینمای مدرن به قطب جنوب سفر می کند. او چشم اندازهای زیبایی را در این فیلم صد دقیقه ای به تصویر کشیده که کمتر کسی در دنیا ممکن است تا کنون دیده باشد.

نام فیلم: خاطرات موتورسیکلت
نام انگلیسی: The Motorcycle Diaries
رتبه: 7.8 از 10
سال ساخت: 2004

خاطرات موتورسیلکت (به اسپانیایی: Diarios de motocicleta) نام یک فیلم زندگینامه ای جاده ای به کارگردانی والتر سالس است. این فیلم در مورد مسافرت و خاطره نویسی ارنستو گوارا جوان ۲۳ ساله است که سال ها پیش از رسیدن به شهرت جهانی اش به عنوان اسطوره انقلابی مارکسیست با نام چه گوارا است.

این فیلم روایتگر سیر و سفری در سال ۱۹۵۲ است که توسط گوآرا و دوستش آلبرتو گرانادو با موتورسیکلت آغاز شد و نقاط مختلف آمریکای جنوبی را پیمود. ماجرا از لذت جویی جوانی آغاز و گسترانده می شود، گوآرا به واسطه مشاهده زندگی رعایای بومی که فقر به آن ها تحمیل شده، دچار تحول می شود.

نام فیلم: رخ شمالی
نام انگلیسی: North Face
رتبه: 7.4 از 10
سال ساخت: 2008

این فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، در مورد رقابتی در سال ۱۹۳۶ برای بالا رفتن از خطرناک ترین صخره ی جهان در کوهستان آلپ است.

نام فیلم: اورست
نام انگلیسی: Everest
رتبه: 7.1 از 10
سال ساخت: 2015

اورست (به انگلیسی: Everest) یک فیلم سه بعدی در سبک مهیج و ماجراجویی محصول ایالات متحده آمریکا به کارگردانی بالتازار کورماکور است. این فیلم ماجرای واقعی صعود به قله اورست در سال ۱۹۹۶ را به تصویر کشیده که طی آن کوهنوردان با چالش های سختی روبرو شدند.

خلاصه داستان فیلم: فیلم «اورست» درباره فاجعه اورست در سال 1996 و داستان دو گروه کوهنوردی به رهبری راب هال (جیسون کلارک) و اسکات فیشر (جیک جیلنهال) است که قصد دارند تا به قله اورست صعود کنند. صعود پر فراز و نشیب آنان در ابتدا بدون مشکل به نظر می رسد اما در ادامه با توجه به وقفه هایی که در صعود ایجاد می شود و مشکل اکسیژن و مسائل دیگر، اعضای گروه رفته رفته رنگ مرگ را در مقابل چشمان خود مشاهده می کنند.

نام فیلم: هفت سال در تبت
نام انگلیسی: Seven Years in Tibet
رتبه: 7.1 از 10
سال ساخت: 1997

هفت سال در تبت نام فیلم درامی است که در سال ۱۹۹۷ به کارگردانی ژان-ژاک آنو و بر پایه کتابی با همین نام نوشته هاینریش هارر کوهنورد اتریشی ساخته شد. داستان این فیلم برگرفته از سفر هارر در میان سال های ۱۹۴۴ و ۱۹۵۱ و در زمان جنگ جهانی دوم به تبت است. در این فیلم برد پیت و دیوید تیولیس به ایفای نقش پرداخته اند، و موسیقی آن نیز توسط جان ویلیامز ساخته شده است.

خلاصه داستان فیلم: پس از مرگ یازده کوهنورد، یک کوهنورد مغرور اتریشی تصمیم می گیرد برای کسب افتخار کسب برای کشورش، کوه نانگاپاربات را فتح کند.

نام فیلم: کاپیتان خارق العاده
نام انگلیسی: Captain Fantastic
رتبه: 7.8 از 10
سال ساخت: 2016

خلاصه داستان فیلم: یک پدر به منظور اینکه فرزندانش از دنیای ماشینی خودشان خارج شده و معنای واقعی زندگی را درک کنند، سفری را به همراه آنان به جنگل های شمال آمریکا آغاز می کند.

ماجرا از این قرار است که بن و همسرش لزلی سال ها پیش تصمیم گرفته بودند که در دل جنگل زندگی کنند و بچه هایشان را آن جا بزرگ کنند. بنابراین خیلی وقت است که همراه با شش فرزند قد و نیم قدشان با شکار و فروش صنایع دستی ای که درست می کنند شکم شان را سیر می کنند و خرج شان را در می آورند.

شما چه فیلم های طبیعتگردی، کوهنوردی، سفر به دل طبیعت و ماجراجویی دیگری را می شناسید و یا تماشا کرده اید؟ لطفا نام آن ها را در قسمت دیدگاه های همین پست با من در میان بگذارید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید