برترین فیلم های طبیعتگردی

توسط

در این مطلب «برترین فیلم های طبیعتگردی و ماجراجویی در طبیعت» بر پایه سفر به طبیعت وحشی را معرفی می کنم.

فیلم: سوی طبیعت وحشی
نام انگلیسی: Into the Wild
رتبه آی ام دی بی: 8.1 از 10

فیلم «به سوی طبیعت وحشی» فیلمی در سبک درام زندگی نامه ای به کارگردانی شان پن در سال ۲۰۰۷ است. این فیلم با اقتباس از کتابی به همین نام اثر جان کراکائر (Jon Krakauer) در سال ۱۹۹۶ و بر مبنای سفرهای کریستوفر مک کندلس (Christopher Mc Candless) در آمریکای شمالی و زندگی او در طبیعت وحشی آلاسکا در اوایل دهه ۹۰ میلادی ساخته شده است. این فیلم در هشتادمین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین نقش مکمل و بهترین تدوین شد.

فیلم: دور افتاده
نام انگلیسی: Cast Away
رتبه آی ام دی بی: 7.8 از 10

فیلم «دور افتاده» حماسی درام محصول سال ۲۰۰۰، فاکس قرن بیستم و دریم ورکس به کارگردانی رابرت زمکیس و با بازی تام هنکس و هلن هانت. این فیلم در مورد یک مأمور پُست شرکت فدکس است که بر اثر سقوط هواپیما، ۴ سال در یک جزیره به تنهایی زندگی می کند. تام هنکس برای این فیلم علاوه بر ورزش و بدنسازی دست به رژیم غذایی سختی زد و نزدیک به ۲۵ کیلوگرم وزن کم کرد تا چهره واقعی تری را از یک فرد دورافتاده در یک جزیره تنها به اجرا گذشته باشد. فیلم دور افتاده بسیار مورد تحسین منتقدین قرار گرفت و تام هنکس برای عملکرد درخشانش، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در هفتاد و سومین دوره جوایز اسکار شد.

فیلم: 127 ساعت
نام انگلیسی: Hours 127
رتبه آی ام دی بی: 7.6 از 10

فیلم «۱۲۷ ساعت» به کارگردانی دنی بویل بر اساس فیلمنامه ای نوشته خود بویل و سایمن بوفوی در ژانر درام و زندگینامه ای ساخته شده است. فیلمنامه بر مبنای داستان واقعی کوهنوردی به نام آرون رالستون با بازی جیمز فرانکو ساخته شده. او توسط یک تخته سنگ به مدت ۵ روز در کوهستان زندانی شده است. تصویربرداری در مارس ۲۰۱۰ در یوتا شروع شد. بویل علاقه داشت که صحنه های آغازین فیلم بدون متن باشد.

فیلم: راه
نام انگلیسی: The Way
رتبه آی ام دی بی: 7.4 از 10

داستان فیلم «راه» درباره پدری فداکار است که تصمیم می گیرد برای پیدا کردن جسد پسرش راهیِ سفری ماجراجویانه شود و کار نیمه تمام او را خودش کامل کند.

فیلم: ردپاها
نام انگلیسی: Tracks
رتبه آی ام دی بی: 7.2 از 10

ردپاها فیلمی استرالیایی در ژانر درام به کارگردانی جان کوران و با نقش آفرینی میا واشیکوفسکا، بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. واشیکوفسکا در این فیلم نقش رابین دیویدسن سیاح را بازی می کند که در سال ۱۹۷۷ عازم سفر به صحرای استرالیا می شود و همراه با سگ و چهار شترش ۲۷۰۰ کیلومتر راه را در بیابان های استرالیا می پیماید تا از مبدأ آلیس اسپرینگز به آن سوی صحرا و اقیانوس هند برسد.

فیلم: وحشی
نام انگلیسی: Wild
رتبه آی ام دی بی: 7.1 از 10

فیلم وحشی در ژانر زندگی نامه ای و درام به کارگردانی ژان-مارک ولی و نویسندگی نیک هورنبی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. این فیلم بر اساس شرح حالی از شرل استرید به نام وحشی: از گمشده تا پیدا شده در مسیر پاسفیک کرست ساخته شده است. در این فیلم ریس ویدرسپون، لورا درن، توماس سداسکی، میخیل هایشمان و گبی هافمن بازی کرده اند.

فیلم: جنگل
نام انگلیسی: Jungle
رتبه آی ام دی بی: 6.7 از 10

در اوایل ۱۹۸۰ یک اسرائیلی ماجراجو به نام یوسی گینزبرگ (دنیل ردکلیف) بعد از ۳ سال خدمت در ارتش اسرائیل به قلب آمازون در جنگل های بولیوی سفر می کند در این سفر او با مارکوس یک معلم سوئیسی و کیوین دوست مارکوس آشنا می شود.

در ادامه آن ها با کارل یک جهانگرد اتریشی آشنا می شوند که به آن ها وعده دیدن یکی از شگفتی های آمازون و دیدن قبیله های خیلی قدیمی را می دهد که کوین و یوسی تصمیم به همراهی او می گیرند و مارکوس را نیز متقاعد می کنند که با آن ها بیاید. پس از چند روز پیاده روی در جنگل پای مارکوس مجروح شده و این باعث یک سری مشکلات می شود.

شما چه «فیلم های خوبی درباره طبیعت و شرایط بقا» تماشا کرده اید؟ لطفا در قسمت نظرها حتما نام فیلم ها را به من یادآوری کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید