مهم ترین جاذبه های گردشگری اروپا

توسط

اروپا یکی از قاره هایی است که جاذبه های گردشگری آن بی نظیر است به همین دلیل بسیاری از آژانس های مسافرتی اقدام به ارائه تورهای ترکیبی می کنند تا گردشگران بتوانند با یک سفر چندین کشور و جاذبه های مهم هر کشور را بازدید کنند. در ادامه نگاهی می اندازم به مهم ترین مراکز گردشگری اروپا.

آکروپلیس (شهر آتن) یونان

یونان سرشار از جاذبه های تاریخی است. آکروپلیس یکی از بناهای تاریخی یونان است که توانسته است تمدن 2500 ساله یونان را نشان دهد. در این مکان یک معبد به نام معبد پارتنون واقع است که با سنگ های مرمرین، طراحی و تزیین شده است.

قصر الحمرا (شهر گرانادا) اسپانیا

مردم کوه های آندلس که اهل آفریقای شرقی هستند به تمدن خود بسیار اهمیت می دهند. Alhambra یکی از نمود تمدن این مردم است که هم برای این مردم و هم برای گردشگرها اهمیت ویژه دارد. این منطقه سرشار از گل و گیاه رنگارنگ است و آب نمایی زیبا در آن جلوه گری می کند. الحمرا یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان بشمار می آید. این بنا شامل چندین قسمت مجزا است که در دوره های مختلف ساخته شده اند. نام کاخ که به معنای سرخگون است، بنا به نظر بسیاری، از رنگ غالب بر بنا گرفته شده است.

کولوسئوم (شهر رم) ایتالیا

آمفی تئاتری که در رم ایتالیا واقع است یکی از عجایب هفت گانه جهان به شما می رود که از پر بازدید ترین اماکن گردشگری این کشور و حتی اروپا به حساب می آید.

کلیسای Duomo (شهر فلورانس) ایتالیا

یکی از شاهکار های مهندسی معماری جهانی، کلیسا Duomo است. این کلیسا به نام Santa Maria del Fiore معروف است.

برج ایفل (شهر پاریس) فرانسه

سمبل شهر پاریس چیزی نیست جز برج ایفل! برج ایفل به عنوان شناخته شده ترین برج جهان به حساب می آید. این برج برای اهالی پاریس و توریست ها بسیار محبوب است.

گراند پالاس (شهر بروکسل) بلژیک

قصر سلطنتی Grand’Place که متعلق به قرن 15 میلادی است، در میدان اصلی شهر بروکسل واقع شده است که در آن از معماری فنلاندی قرون وسطی استفاده شده است. این مکان بیشترین جاذبهٔ توریستی را دارد و از زان باروک، خانه های قدیمی قرن هفدهم در اطراف میدان دیده می شوند.

صومعه مونت سنت میشل (شهر نورماندی) فرانسه

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در فرانسه Mont-St-Michel است که مربوط به قرون وسطی است. غروب آفتاب در این مکان تاریخی یکی از زیباترین مناظر دنیاست.

1 نظر
  1. آربروسک 8 سال قبل
    پاسخ

    بسیار عالی بود مثل همیشه

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید