تور آنلاین 360 درجه از اورست

توسط

مسیر جنوبی صعود به سوی قله اورست از نقطه آغازین آن به نام «کمپ اصلی» تا بام جهان برای نخستین بار به صورت 360 درجه از طریق تصاویر ویدئویی و عکاسی ثبت شده است. این تصاویر به صورت آنلاین قابل دسترس همگان است.

به گزارش رویای هیمالیا به نقل از گیزمودو، کاربران می توانند چشم اندازهای مختلف و همچنین مشکلات مربوط به هر مسیر را از طریق تصاویر با کیفیت بسیار بالا مشاهده کنند.

مدیر ارشد گروه ورزشی ماموت در این باره می گوید: «ایده اصلی، اجرای نمای خیابانی گوگل درباره زیباترین کوه های کره زمین است. بنابراین هدف ما، آفرینش شیوه ای نو در ثبت صعود از این مسیرهای کوهنوردی است».

رابرت بوش، یکی از عکاسان این گروه، درباره چالش های حین کار می گوید: «اگر همه چیز با ابزارهای همراه تان مساعد باشد، خوب مشکلی نیست. ولی اگر با مشکلی رو به رو شوید، یک مشکل بزرگ تر دارید و آن یافتن راه حل است. اگر هوا به دلیل سرما مساعد نباشد، فیلمبرداری می تواند خیلی خطرناک باشد. بنابراین همیشه خطر بزرگ تری پیش روی شماست، و آن کوهنوردی و فیلمبردار بودن در یک زمان است».

یکی از راهنماهای محلی درباره مشکلات حین انجام این کار می گوید: «گاهی اوقات در مسیر کمپ اصلی به کمپ دوم شکاف های عمیق و یخچال های بزرگ وجود دارد. گاه این امکان وجود دارد که کوه ریزش کند. همچنین خطر سقوط بهمن و صخره ها از ارتفاع بالا وجود دارد».

در این پروژه تنها 4 کوهنورد حرفه ای و راهنماهای محلی شرکت کردند و عکاسان حرفه ای حضور نداشتند.

پیش از این مسیر صعود به قله های اروپایی ماترهورن، مون بلان و دامنه شمالی کوه ایگر نیز به صورت 360 درجه ضبط شده بود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید