خاموش کردن جی پی اس دوربین تلفن هوشمندتان برای امنیت بیشتر

توسط

یادتان باشد همیشه جی پی اس دوربین تلفن هوشمندتان را برای امنیت بیشتر خاموش کنید.

اگر دوست ندارید کل دنیا مسیرهای پر رفت و آمد شهری و پاتوق های تفریحی شما را بفهمند٬ یکی از راه های اش این است که از Foursquare استفاده نکنید٬ و در اینستاگرام عکس ها را به Photo Map اضافه نکنید. به عبارتی خودتان را تحت نظارت شخصی قرار دهید. اما آیا به این صورت امن می شوید؟ شاید. شاید هم همچنان سهوا در حال افشای کل مکان هایی باشید که در آنها حضور یافته یا عکاسی می کنید.

چه چیزی هست که بینعکس های فوری در فیسبوک٬ توییت های عکسی٬ پیام های دیجیتال با ضمیمه عکس٬ و تقریبا هر نوع ارتباط دیجیتال دیگری مشترک است؟ جواب واضح است: متادیتا (metadata) یی که در عکس های گرفته شده با تلفن هوشمند ثبت می شود! این متادیتا می تواند محل دقیق یا تقریبی شما را به هر کسی بدهد. تصور کنید که در حیاط خانه یک دوست عکس گرفته اید و فکر می کنید هیچ کس از محل آن خبر ندارد٬ ولی بر عکس. GPS دستگاه مختصات شما را به عنوان بخشی از متادیتای عکس ذخیره کرده است.

برای غیرفعال کردن آن٬ کسانی که آیفون دارند می توانند به راحتی در Settings به بخش Privacy و زیربخش Location Services بروند و در آنجا کل دکمه های ثبت موقعیت یا تعدادی از آنها را غیرفعال کنند. اگر ترجیح می دهید که برای استفاده از نقشه٬ مسیریابی٬ یا اپلیکیشن های قطب نما٬ امکان دسترسی اپلیکیشن های به جی پی اس فعال باشد٬ به پایین اسکرول کنید و تنها دکمه Camera را خاموش کنید.

Iphone Settings

دارندگان تلفن های اندرویدی نیز می توانند با گشودن اپلیکیشن دوربین٬ وارد بخش settings شده و گزینه GPS tagging را غیرفعال کنند (مثلا در تلفن زیر٬ آیکونی که انتهای سمت چپ کمان قرار دارد مربوط به جی پی اس است).

جی پی اس دوربین تلفن هوشمند

حالا (به طور خوش بینانه) تنها کسی که می داند عکس ها در کدام مختصات گرفته شده اند٬ خود شما و افراد حاضر در عکس هستید.

منبع: نگهبان

1 نظر
  1. نازترین 10 سال قبل
    پاسخ

    ممنون. بسیار آموزنده بود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید