جوش با چه چیزهایی بدتر می شود؟

توسط

ژنتیک مثبت
اگر این استعداد را داشته باشید حتما مبتلا خواهید شد، پس از والدین تان درباره این مساله بپرسید. اگر خانمی می‌گوید حتی پس از بچه دار شدن هم جوش می‌زده و در میانسالی از دست آن‌ها خلاص شده، دختر خانم‌ها هم باید این موضوع را بپذیرند و با صبر و حوصله درمان‌ها را ادامه دهد.

اهمال کاری
بسیاری از جوان‌ها تا وضعیت جوش‌هایشان بهتر می‌شود در مصرف دارو‌ها اهمال کاری می‌کنند. در حالی که ما می‌گوییم مصرف داروهای خوارکی یا موضعی حتی در صورت بهبود کامل، باید به صورت دوز ادامه دار ونگهدارنده تداوم داشته باشد. چون تا زمانی که فردی استعداد ژنتیکی دارد، پوست آماده جوش زدن است.

کم طاقتی
اثر بخشی درمان‌های دارویی زمان بر است و ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد تا نتیجه بخش بودنش را نشان دهد و نباید منتظر باشید داروی آکنه مانند یک مسکن عمل کند و سردرد شما را در عرض یک ساعت مداوا کند.

استرس
مدام جلوی آینه ایستادن و حرص خوردن روند درمان را مختل می‌کند. استرستان را مهار کنید تا پوست بهتری داشته باشید.


پوست چرب
بروز جوش‌ها در افرادی که پوست چربی دارند بیشتر است. به همین علت ضمن اینکه باید این واقعیت را بپذیرند حتما نسبت به دیگران در شستشوی صورت دقت کنند. استفاده از صابون‌ها و محصولات مناسب به این افراد توصیه می‌شود.

مقایسه خود با دیگران
درمان خودتان را به دیگران توصیه نکنید چون این درمان‌ها در افراد گوناگون یکسان نیستند. برخی دارو‌ها می‌تواند باعث ایجاد عارضه در فردی شود و برای دیگری بی‌اثر باشد.

دستکاری
قابلیت‌ها و ویژگیهای پوست افراد با هم متفاوت است به همین دلیل جای جوش روی پوست برخی افراد می‌ماند ولی آنچه نباید فراموش کرد این است که مهم‌ترین علت ماندن جای جوش، دستکاری آن است.

تغذیه بد
کسی که جوش می‌زند باید عادت خود را بشناسد مثلا اگر می‌بیند با خوردن شکلات یا فست فود جوش می‌زند این پرهیز غذایی را رعایت کند.

عادت‌های غلط
اگرشما موقع اصلاح یا بند انداختن صورت فشار کمتری وارد کنید و مدت زمان کوتاهی پوست را تحریک کنید، می‌توانید به خودتان کمک کنید. مواد آرایشی و بهداشتی چرب به زیاد شدن جوش‌ها منجر می‌شوند.

شغل
محیط کار شما می‌تواند در تشدید آکنه موثر باشد. اگر شما در یک آشپزخانه گرم کار می‌کنید، بخار غذا‌ها و بخارهای چربی که از داغ کردن روغن و… ایجاد می‌شود با جوش‌های شما تماس پیدا می‌کند و باعث تشدید آن می‌شود. با تهویه مناسب و بازگذاشتن پنجره به خودتان کمک کنید. اگر آکنه شما شدید است و تحت درمان هستید و دوست دارید نتیجه مناسبی بگیرید باید از قرار گرفتن در چنین محیط‌هایی تا حد امکان بپرهیزید تا آکنه‌تان تشدید نشود.

خانم دکتر مریم ملکی – متخصص پوست و مو

برچسب ها :
6 نظر
 1. موژان 12 سال قبل
  پاسخ

  ممنون،مفید بود

 2. پالنگان 12 سال قبل
  پاسخ

  سلام با پراکندگی جمعیت کردهاو اقوام مختلف در ایران بروزم. خوش حال میشیم اگه سری بزنید

 3. فیروزی 12 سال قبل
  پاسخ

  سلام داداش خوبی؟
  چه خبر مطلبت قشنگ بود مخلصیم

 4. مینا 11 سال قبل
  پاسخ

  خیلی خلاصه و خوب بود ولی خوشبختانه من جوش ندارم.

 5. مینا 11 سال قبل
  پاسخ

  ممنون از مطالب تون

 6. ساره 11 سال قبل
  پاسخ

  مرسی از مطالب مفیدی که میزاری میثم جان

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید