صعود زمستانی به قله دماوند

توسط

فردا (سه شنبه 24 دی ماه 1392) با دوستم عماد راهی تهران هستیم. به همراه یکی دیگر از دوستانمان قصد داریم ان شاالله راهی دماوند شده و صعود زمستانی دماوند را نیز تجربه کنیم. این پیشنهاد را عماد یک ماه قبل داد و من نیز استقبال کردم و آمادگی خودمو اعلام کردم. همه تجهیزات و شرایط لازم برای صعود به دماوند را بررسی کرده و آمادگی لازم را کسب کرده ایم تا ان شالله بدون مشکل قله را صعود کرده و به سلامتی برگردیم. البته طی آمارها در فصل زمستان اغلب تلاش های بر روی دماوند ناموفق است و آب و هوای نامناسب و بادهای شدید اجازه صعود نهایی را به کوهنوردان نمی دهد.

در این برنامه به یادت همه تون هستم و اگر فرصتی شد حتما باهاتون تماس هم می گیرم و جاتون البته واقعا سبزه و من با یاد شما دوستان و همراهان همیشگی ام راهی این صعود می شوم. یک نفر هم بصورت ویژه مورد توجه ماست. او کسی نیست جز مهدی عمیدی عزیز که سال گذشته در ارتفاعات کوه مون بلان فرانسه مفقود شد. برنامه این صعود در واقع یادمان مهدی عمیدی اولین کوهنورد خراسانی صعود کننده به یک قله 8 هزار متری دنیا است.

پیش از اجرای برنامه، از چندین نفر از مربیان مطرح کشور که دوستان عزیز و نزدیکی هم هستند نیز اطلاعات لازم را کسب کرده ام و از تجربیاتشون استفاده کرده ام تا دچار مشکلات خاص این نوع صعودها نشویم. ضمن اینکه تجربیات پیشکسوتان نیز همیشه کمک بزرگی هست و خواهد بود، از چند نفر پیشکسوت هم اطلاعاتی گرفتم.

ان شاالله بعد از اینکه بازگشتیم گزارش تصویری و مفصلی را از سفر و صعود احتمالی مان در وبلاگ قرار خواهم داد و امیدوارم سفرنامه خوبی برای شما آماده کنم و اگر شرایط اجازه داد می خواهم فیلم کوتاهی هم از این صعود تهیه کرده و توی فیس بوک یا یوتیوب Share کنم و شاید هم برای دانلود توی وبلاگم قرار دادم (شاید! و اگر بچه های تیم و هوا یاری کنند!)

تا آنموقع می توانید گزارش اولین صعودم به دماوند را که در مردادماه سال 90 بود را مطالعه بفرمائید تا با شرایط حاکم بر این قله مخروطی شکل زیبا آشنا شوید. شرایط و تجهیزات لازم برای صعود به قله دماوند را در مطلب زیر آماده کرده ام که البته صعود زمستانی با صعود تابستانی، زمین تا آسمان فرق دارد و خیلی مشکل تر است. برای دیدن مطلب موردنظر اینجا کلیک کنید. برای دیدن گزارش صعودمان به قله دماوند با عنوان “دماوند نماد عظمت، استقامات و پایداری” هم می توانید روی این لینک کلیک کنید.

2 نظر
  1. باران 11 سال قبل
    پاسخ

    بسلامت مواظب خودت باش. منتظر گزارشای جالبت هستیم

  2. احمد 11 سال قبل
    پاسخ

    سلام میثم جان. بی صبرانه منتظر فردا هستم که بیاین که بریم بسمت قله. به امید موفقیت

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید