و اینک آخرالزمان

توسط

بر اساس این شایعه در بامداد اول دی ماه سیاره زمین هم راستا با مرکز کهکشان راه شیری می شود که هر 2000 سال این اتفاق نجومی رخ می دهد اما چیزی که از نظر منجمان غیر واقعی است این است که این هم راستایی باعث می شود که زمین تحت کشش سیاه چاله ی مرکز آن قرار می گیرد و حیات محو می گردد. مسئله بعدی سیاره ایکس یا نیبرو است که قرار است به زمین برخورد کند و همین یک چیز کافی است که همه مردمان از بین بروند! جالب است که مسئولان ناسا این را رد می کنند!

اینکه شواهد و قراین نشان دهنده این است که جهان ما رو به نابودی می رود که شکی در آن نیست، و در همه ادیان الهی یا غیر الهی مباحثی در این زمینه مطرح شده است در قرآن کریم به این موضوع به طور مشروح پرداخته شده است و آن زمان را هولناک و عظیم شمرده است و از در هم پیچیدن آسمان و زمین و متلاشی شدن کوهها و دریاها صحبت کرده است.

در نزدیکی ظهور علائمی غیرعادی در آسمان مشاهده می شوند از جمله: ظهور ستاره سرخ رنگ که نشانه ای برای آغاز جنگ و خونریزی های بسیار است، ایستایی خورشید در آسمان از زوال تا غروب، طلوع خورشید از مغرب آن، ظهور دنباله داری که مدار آن بطور متناوب تکرار می شود و در دوره های مختلف حیات بر روی زمین دیده شده و موجب تغییرات شدید جوی و آب و هوایی در زمین می شود.

در اقصی نقاط جهان مردم نگران به جاهایی پناه می برند که شاید به نظرشان امن تر خواهد بود تا در صورت به وقوع پیوستن اتفاقات پیش بینی شده امیدی به زنده ماندن داشته باشند. من یک نمونه آنرا برای شما در زیر آورده ام.

کوه بوگراش در جنوب غرب فرانسه و روستای بوگراش قرار دارد و ارتفاع آن 1231 متر است. هجوم بازدید کنندگان به روستای فرانسوی بوگراش در هفته‌های اخیر خبرساز شده است، ولی به دلایل امنیتی روز 21 دسامبر برای بازدید عموم بسته خواهد بود.

افرادی که راهی این روستا در دامنه کوهستان پیرنه در جنوب فرانسه شده‌اند، نگران پایان دنیا هستند و به دلایلی که به نظر خودشان قانع‌ کننده می‌رسد، اعتقاد دارند که اگر در این روستا در دامنه کوه بوگراش پناه بگیرند، از جنگ آخرالزمان یا همان جنگ خیر و شر در پایان دنیا در امان خواهند بود. این عده باور دارند که این جنگ در 21 دسامبر (اول دی) امسال رخ می‌دهد. در این روز چرخه 5125 ساله تقویم کهن مایاها به پایان می‌رسد.

در اینجا می پردازیم به سوالهایی که در ذهن اکثر مردم هست و جواب های آنرا هم دانشمندان ناسا داده اند.

سوال: آیا دنیا در پایان سال 2012 با تهدیدی روبرو است؟
پاسخ: برخلاف بسیاری از سایت‌های اینترنتی که ادعا می‌کنند 21 دسامبر آخرین روز زمین است! ناسا در این سوال، قاطعانه پاسخ می‌دهد که دنیا در سال 2012 پایان نخواهد یافت. بیش از 4 میلیارد سال است که سیاره زمین برقرار بوده و دانشمندان معتبر جهانی اعتقاد دارند هیچ خطری دنیا را تهدید نخواهد کرد.

سوال: خاستگاه پیش‌بینی پایان عمر دنیا چیست؟
پاسخ: سیاره کوچک نیبیرو که گفته می‌شود توسط سومری‌ها کشف شده، در حال حرکت به سمت زمین است. ابتدا ادعا شد که این سیاره در سال 2003 با زمین برخورد خواهد کرد، اما وقتی که هیچ اتفاقی نیفتاد، تاریخ آخرین روز دنیا به دسامبر 2012 انتقال یافت که با پایان تقویم قوم مایا برابری می‌کند.

سوال: آیا تقویم مایا در 21 دسامبر پایان میابد؟
پاسخ: همان‌طور که تقویم شما بعد از بیست و یک دسامبر ادامه خواهد داشت، تقویم قوم مایا نیز تمام نخواهد شد، این تاریح، پایان دوره تاریخی است که مایاها محاسبه کرده‌ بودند، اما همان‌طور که تقویم‌های عادی دوباره از اول ژانویه آغاز می‌شوند، دوره دیگری از تاریخ مایاها نیز آغاز خواهد شد.

سوال: آیا ناسا تاریکی کامل زمین از 23 دسامبر تا 25 این ماه را پیش‌بینی کرده است؟‌
پاسخ: ناسا با رد این ادعا اذعان می‌کند که نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین پیش‌بینی نکرده است. گزارشات غلط در این باره ادعا می‌کنند هم‌ترازی زمین و خورشید باعث تاریک شدن سیاره آبی می‌شود. دانشمندان ناسا اذعان دارند که چنین هم ترازی رخ نخواهد داد.

سوال: آیا برای ادعاهای مبنی بر پایان جهان هیچ مبنا یا مدرک علمی وجود دارد؟‌
پاسخ: ناسا اذعان می‌کند که هیچ مدرکی وجود ندارد و به داستان‌هایی که در کتاب‌ها، فیلم‌ها یا در اینترنت وجود دارد که نمی‌توان اعتماد کرد. هیچ مدرکی علمی دال بر اینکه اتفاقات عجیب‌غریبی در بیست و یک دسامبر رخ بدهد وجود ندارد.

سوال: آیا طوفان‌های خورشیدی رخ خواهند داد؟
پاسخ: فعالیت منظومه شمسی، چرخه با قاعده‌ای است که اوج آن هر یازده سال یک بار است. شعله‌های خورشیدی می‌توانند در ماهواره‌های ارتباطی اختلال ایجاد کنند. دانشمندان در حال ساخت وسایلی الکترونیکی هسند که در برابر شعله‌های خورشیدی مقاوم هستند.

سوال: آیا زمین در خطر برخورد یک شهاب‌سنگ قرار دارد؟
پاسخ: به گفته دانشمندان، زمین همواره در معرض برخورد شهاب‌سنگ‌ها و ستاره‌های دنباله‌دار بوده است. گرچه برخوردهای عظیم بسیار نادر است. آخرین باری که شهاب‌سنگی بزرگ به زمین برخورد کرد 65 میلیون سال پیش بود که منجر به انقراض دایناسورها شد. ناسا در حال بررسی پیدا کردن هرگونه شهاب‌سنگی است. اما بنا بر یافته‌های معتبرترین مرکز ستاره‌شناسی جهان هیچ‌گونه شهاب‌سنگی به زمین نزدیک شود نیست و حادثه‌ای مانند انقراض دایناسورها رخ نخواهد داد.

نگاه سینما به آخرالزمان
در سال های اخیر شاهد تولید فیلم‌های بسیاری با موضوع آخرالزمان یا پایان عمر دنیا بوده ایم. این فیلم‌ها به فیلم‌های آخرالزمانی معروف‌اند. معروف ترین آنها فیلم اینک آخرالزمان با بازی مارلون براندو است ولی یکی از فیلم‌هایی که در نوع خود، هم قوی ظاهر شد و هم سر و صدای زیادی در دنیا ایجاد کرد، فیلم 2012 است. کارگردان فیلم، رولند امریک آلمانی تبار است که از کارگردانان خوش تکنیک هالیوود به شمار می رود. کار جلوه‌های ویژه‌ی این فیلم را نزدیک به 15 شرکت بزرگ که کار همگی آن‌ها ساخت جلوه‌های ویژه‌ی فیلم‌های هالیوودی است برعهده داشتند. فیلم به لحاظ تکنیک ساخت آن‌قدر قوی، زیبا و اثرگذار است که هر تماشاگری را تا لحظه‌ آخر داستان میخکوب می‌کند و حوادث داستان چنان او را بیدار می‌کند که گویی این حوادث برای خود بیننده‌ فیلم در حال وقوع است. اگر این فیلم را هنوز ندیده اید پیشنهاد میکنم حالا که بحث روز است حتما ببینید. اگر هم فیلم را دیده اید پس می دانید که بهرحال روزی آخرالزمان خواهد شد و همه ما با چنین شرایطی روبرو خواهیم شد و همه دنیا از بین خواهد رفت پس نگران چه هستید؟

نظر شما درباره این موضوع و مطلب چیست؟

80 نظر
 1. هاجر 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام! بابا این جریان چیه؟ نکنه واقعا آخر دنیاست

  • سارا 11 سال قبل
   پاسخ

   مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمیفته! هر آنچه که خدا در نظر گرفته باشه همون میشه هیچکی جز خدا خبر نداره. الله و اعلم

  • بهروزی 11 سال قبل
   پاسخ

   والا من نمی دونم فقط شنیدم که شاید دو سه روزی را مثل شب تاریک خواهیم گذراند

  • لاله 11 سال قبل
   پاسخ

   آخر دنیا دست خداست اینا همه شایعست.

  • سعید حسین زاده 11 سال قبل
   پاسخ

   درود بر همه دوستان
   اینکه اتفاقاتی قرار است بیفتد شکی نیست! اگر کمی به عقب تر برگردیم زلزله ی بم، خودکشی دلفین ها در بندرلنگه، سونامی ها، سیل و آتش سوزی جنگل ها و … همه مربوظ به پروژه هارپ است که این پروژه سالهاست در دست ساخت است و آزماشات مربوظ به آن باعث بروز حوادثی گردید که در بالا اشاره شد. اینک چون پروژه هارپ به اتمام رسیده این امکان وجود دارد که در صورت عملیاتی شدن بخشی از کره ی زمین در قاره آسیا نابود شود و هیچ چیز دیگری وجود ندارد بقیه مسائل مطرح شده در جوامع جهانی شایعه و برای منحرف کردن افکار عمومی است.

 2. پرهام 11 سال قبل
  پاسخ

  از هیچی نمیخواد بترسید چون : الله علی کل شیء قدیر.

 3. مجتبی 11 سال قبل
  پاسخ

  یعنی میشه همچین چیزی واقعیت داشته باشه…!! اگه باشه که خیلی خوبه

 4. حسین آقا 11 سال قبل
  پاسخ

  با سلام به دوستان
  اینها همش افکار یهودیان است چرا که ما معتقدیم و در کتابا آمده که ابتدا امام زمان ظهور می کنه و بعد از 5 سال قیامت می شه. اینها می خوان بگن بابا این حرفهای شیعه دروغ است … توجه نکنید و فقط به خدا توکل کنید
  یا علی مدد

 5. علی 11 سال قبل
  پاسخ

  با سلام
  چه دنیا به آخر برسه و چه نرسه! مگه ما انسانها میتونیم کاری کنیم؟ یعنی کاری ازمون بر نمیاد! پس بیخیالی طی کنیم راحت تریم! تجربه نشون داده آدم از هر چی که بترسه همون سرش میاد! در نتیجه بیایید نترسیم و شب یلدا رو با خوشی و در کنار خانواده بگذرونیم و باور داشته باشیم هر چی خدا بخواد همون میشه و همیشه هم اون تقدیر، به نفعمونه! اگه اینم رخ بده قطعاً حکمتی توش هست! قربونه همه دوستان و هم وطنانه عزیزم … خوش باشید

 6. عطیه 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام به همگی!
  بچه ها این حرفا از ما مسلمونا بسیار بعیده، چرا به این حرفا دامن میزنید؟ مگر شما نمی دونید آخر الزمان در دین ما چطور رقم خورده؟ مگه قرار نیست مهدی موعود (عج) بیاد؟ چطور قبل از اومدن کسی که همه منتظر اومدنشن دنیا نابود بشه؟ ما تازه می خوایم تو حکومت آقامون زندگی کنیم!

  • فاطمه بی 11 سال قبل
   پاسخ

   کاملا باهات موافقم… این همه وعده و وعید واسه ظهور موعود که به ما دادن حتما عملی میشه.
   دوستای عزیزم. کافیه کمی با خودتون فکر کنید. هیچ کدام از حرف های خدا و رسولش بی حکمت نیست و ما بی شمار حدیث در مورد آخرالزمان و چگونگی اش داریم. التماس دعا

 7. حمید رضا 11 سال قبل
  پاسخ

  اگر همیشه وجدان خود را قاضی قرار دهیم و از عقلمون بهره ببریم همواره برنده ایم چه باشیم و چه نباشیم

 8. سارا 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام اگه واقعا دنیا تموم بشه پس ما نسلی هستیم که امام زمانو می بینیم

 9. ماندانا 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام این حرفا همش شایعه است اگه بخواد آخرالزمان بشه قبلش هیچکی خبردار نمی شه. این حرفا دخالت تو امر خداییه. با خیال راحت شب یلدا خوش بگذرونید

 10. الهام 11 سال قبل
  پاسخ

  چقدر جالب همه دنیا به فکر افتادن که دنیا داره تموم میشه غافل از اینکه هر روز داریم به مرگمون نزدیکتر میشیم
  معلوم نیست شاید شایعه باشه ولی مرگ خودمون که حتمیه برای اون روز چکار کردیم

 11. سالار 11 سال قبل
  پاسخ

  خبری نخواهد شد خیالتون راحت راحت باشه

 12. حجت 11 سال قبل
  پاسخ

  من دعا میکنم که راست باشه. فکر میکنید که ما داریم زندگی می کنیم؟

 13. روح اله 11 سال قبل
  پاسخ

  حدیث پیغمبر اسلام (ص) رو داریم که میگه اگه یک روز تا قیامت مونده باشه خداوند اون روز رو اینقدر طولانی میکنه که امام زمان (عج) ظهور کنه و عدالت رو در جهان به پا کنه پس غمتون نباشه

 14. داریوش 11 سال قبل
  پاسخ

  اخر زمانو هر کی دید سلام مارو هم بهش برسونه

 15. ابوالفضل 11 سال قبل
  پاسخ

  بابا اینا همش خذعولات یهوده جدی نگیرید
  همه چی دست بالاییه

 16. احمد 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام بر همه دوستان. یک سوال! اگر موضوع پایان دنیا صحت داشته باشد پس موضوع ظهور امام زمان (عج) کجای تاریخ قرار دارد؟ این دسیسه دیگریست برای انکار دین مبین اسلام و همچنین ظهور امام.

 17. پریا 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام. منم با نظر سارا جون موافقم. مطمئن باشین این پیشگویی مثل پیشگویی های قبلا دروغ در میاد. اصلا نگران نباشین.

 18. داوود 11 سال قبل
  پاسخ

  به نظر من يه تغيير ساختاري در دنيا اتفاق ميفته كه سطح زندگي همه رو تغيير ميده حتي در كشور هاي غربي و اروپايي

 19. رضا 11 سال قبل
  پاسخ

  خدا کنه که دنیا تموم بشه آخه این زندگیه ما داریم

 20. م.ل 11 سال قبل
  پاسخ

  آخر دنیا رو فقط خدا میدونه، اینها همه شایعست.

 21. مریم 11 سال قبل
  پاسخ

  نهایتش اینه که آخرالزمان میشه از چی باید بترسیم؟

 22. نیلوفر 11 سال قبل
  پاسخ

  ما بچه مسلمونا نباید به این چیزا اعتقاد داشته باشیم فقط خدا از این اتفاقات و زمان اون خبر داره ولا غیر پس توکل به خدا

 23. شهروند 11 سال قبل
  پاسخ

  خــــــــدایا! یا خیــلی برگردون عقبــــ یا بــزن بره جــلو! اینــجای فیلم زنــدگیم خیــــــلی خش داره
  به هر حال خبر مسرت باری است آخر دنيا حداقل براي ايرانی ها…! خدايا شكرت… شنيدی گفتم خدايا دنيا را نگهدار می خوام پياده شم. سيب ديگه اي نداريد گاز بزنيم از اين دنيای مزخرف زودتر رخت بربنديم به دنيای ديگه بريم … همين كه همه با هم میريم نعمتيه تا داغ كسي رو نبينيم ..خدايی بهتر نيست؟

  زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکی! که همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتن آن را از بین می برد.

  دوباره سیب بچین حوا خسته ام
  بگذار از اینجا هم بیرونمان کنند

 24. ماری 11 سال قبل
  پاسخ

  خدارو شكر ما مسلمونيم و مطمئنيم تا امام زمان نيومده دنيا قرار نيست تموم بشه پس با خيال راحت ميتونيم در حالي كه خيلي از اروپاييها در حال سكته كردنن به جشن شب يلدامون فكر كنيم!‏

 25. داود 11 سال قبل
  پاسخ

  این چرندیاتی که میبافن برای جلب توجه به سمت خودشون

 26. ساره 11 سال قبل
  پاسخ

  منکه مطمئنم اتفاقی نمیوفته مثل همیشه همه چی ادامه پیدا میکنه

 27. گل آقا 11 سال قبل
  پاسخ

  اوا فقط به خاطر اینکه تقویم مایا ها به پایان میرسه؟ خوب شاید کاغذشون تموم شده گفتند حالا تا چند هزار ساله دیگه کی زندس کی مرده تا همی نجا بسه مگه کاغذیا (پوست بوفالو) را از سر راه آورده ایم هی فرت فرت تقویم بزنیم بدیم این اداره اون اداره … شاید هم در آن دوره مایاها در تحریم به سر می بردند. هو

 28. حسان 11 سال قبل
  پاسخ

  زنده بوديم اگه فردا وعده ما لب دريا

 29. باران 11 سال قبل
  پاسخ

  ای بابا من تازه میخوام شروع کنم اونا به فکر پایان افتادن. من چقدر عقب موندم

 30. مهران تحریر 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام به دوستان
  این قضیه فقط یک پیش بینی بوده از یک پیشگو که در سال 1886 انجام داده که علاوه بر این چند تا مورد دیگه هم داشته که یه سری از اونا به وقوع پیوسته و یه سری های دیگش نه و این از آن دسته است که به وقوع نمی پیوندد. ناسا هم این قضیه رو رد کرده. علامه جوادی آملی هم که به علم نجوم اشراف کامل دارند نیز بر کذب بودن این خبر تأکید فرمودند.

  • رکسانا 11 سال قبل
   پاسخ

   بله خب! چون طبق نظر علمای دین اسلام، باید اول امام زمان بیاد و یارانش رو انتخاب کنه و … بعد دنیا تموم بشه، اینجوری پرده آخر ستاریو هنوز اجرا نشده

 31. نازنین 11 سال قبل
  پاسخ

  فکر نکنم همچین چیزی باشه!!
  والا NASA هم همه چیزو تکذیب کرده!!

 32. بزرگی 11 سال قبل
  پاسخ

  من میگم ای کاش فرض کنیم جدی است و در مدت باقیمانده سعی کنیم خودمان را اصلاح کنیم. کمتر دروغ بگیم، تهمت نزنیم. غیبت نکنیم. دردمندان و نیازمندان را دریابیم وووووو…
  آنوقت در اول دی ماه بر خود ببالیم که در جهت انسانیت قدم برداشتیم و همان قدوم را ادامه دهیم. تا دور از جان شما فرقمان را با حیوان نشون دهیم. هر چند حیوانات امروزی از ما انسانها عاطفی تر و منطقی ترند. سالم باشید

 33. میثم 11 سال قبل
  پاسخ

  از کلیه دوستان که لطف کرده و نظر خود را بیان کرده اند متشکرم

 34. نوشین 11 سال قبل
  پاسخ

  والا منم گیج شدم یعنی آخرالزمان رسید! توکل به خدا

 35. موژان 11 سال قبل
  پاسخ

  معبود نزديك است
  ترسى ندارم
  در آغوش او مى آسايم
  به كجا مى رويم، او بهتر مى داند
  مرگ يك توهم ظاهرى ست
  آنچه در اين دنيا به عنوان مرگ تلقى
  مى شود، در دنيايى ديگر تولد است،
  زيرا زندگى نهايتى ندارد.

 36. مهسا 11 سال قبل
  پاسخ

  همش واقعیته. منکه اعتقاد دارم اگه دنیا نابود نشد حتما چند روز خورشید گرفتگیه. به هر حال بازگشت همه به سوی اوست

  • مهیار 11 سال قبل
   پاسخ

   100 نار بده آش به همین خیال باش
   عقل هم چیز خوبیه.
   اگر یکم ازش استفاده بکنی بد نیست

 37. ساوالان 11 سال قبل
  پاسخ

  من به همه قول میدهم که زمان ظهور فرا نرسیده و در روز 21 دسامبر هیچ اتفاقی نمی افتد اینها فقط خیالات بشر امروزی است زیرا از نظر علمی احتمال پایان دنیا در سال 2012 صفر است.

 38. لی کارول 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام طبق گفته کریون ها که در سال ۱۹۹۰ از طرف خدا ماموریت داشته و به زمین آمده تمامی انسان ها تا سال ۲۰۵۲ زندگی کرده و در آن سال همسایگان خود را که خارج از منظومه شمسی هستند را رویت میکند (این یک واقعیت است) این همسایگان در حال حاضر در راه هستند و میلیارد ها کیلومتر با ما فاصله دارند با این وجود شرکت ناسا عکس سفینه آنها را منتشر کرده که طول یکی از آنها فقط یکی از آنها ۲۴۰ کیلومتر است! اگر باور ندارید می توانید به سایت ناسا مراجعه کنید، بیشتر از این ادامه نمیدم…

 39. حمید 11 سال قبل
  پاسخ

  تماما افکار ماسون ها و برنامه ریزی های آنان است
  همانطور که سال 2000 و 2007 و الان هم 2012

 40. سمیرا 11 سال قبل
  پاسخ

  میگم کاش آمار میگرفتن تو ایران ببینن چند درصد مردم این قضیه رو باور کردن؟

 41. ستاره 11 سال قبل
  پاسخ

  آقاي ميثم دوست عزيز .. من هم با نظر (بزرگی) و ( موژان) موافق هستم .. اگر چنين لحظه ای در شرف باشد همانا بهتر كه سعی كنيم فرصت از دست ندهيم و انسانی واقعی و درست باشيم … و همچنين برای مرحله بعدی زندگی اعلام آمادگی كنيم .. اين هم خودش يک تولدی دوباره است و يک زندگی جديد … در آخر هر چه باشد بايد به خالق يكتا اطمينان داشت كه بد ما را نميخواهد.

 42. ایران 11 سال قبل
  پاسخ

  باسلام
  من در مورد این قضیه سه چهار ماه زودتر تو سایتای انگلیسی مطلب خونده بودم. اگه قرار باشه این اتفاق بیوفته سه روز و سه شب فقط تاریکی مطلقه! ناسا اعلام کرده ممکنه این اتفاق بیوفته اما هنوز قطعیت پیدا نکرده. بهرحال امیدوارم هر چی پیش بیاد خیر باشه!

 43. لیلی 11 سال قبل
  پاسخ

  جناب آقای رودکی
  تمام مطلبی که نوشته بودید همین بود؟
  یه جوری نوشته بودید برای اعضای گروه بفرستید که من فکر کردم الان چه موضوع جالبی رو به اشتراک گذاشتید!

 44. رایا 11 سال قبل
  پاسخ

  این حرف ها از نظر من واقعیت نداره چون هنوز امام زمان ظهور نکرده اند.

 45. هاجر 11 سال قبل
  پاسخ

  واااای اگه اخر دنیا باشه

 46. پیام 11 سال قبل
  پاسخ

  با سلام، من با نظر دوست عزیز بزرگی موافقم! هرچه خدا خواهد همان میشود… یلداخوش یگذره دوستان!

  • بزرگي 11 سال قبل
   پاسخ

   مرسي پيام جون از تاييد نظر من سالم باشيد

 47. غارنورد 11 سال قبل
  پاسخ

  ما که میریم کوه … توی مسیر غار هم داریم اگه خبری شد میریم تو غار

 48. مصطفی 11 سال قبل
  پاسخ

  خیلی واسه من جالبه! مردم اخبار بد و منفی رو بدون هیچ دلیل و برهانی قبول میکنن ولی اخبار درست رو باید 1000 تا دلیل بیاری تازه اونم با شک و تردید قبول میکنن!

 49. شقایق 11 سال قبل
  پاسخ

  بقول دوست عزیز اگه قراره دنیا نابود بشه، بشه ما کاری نمیتونیم بکنیم بعدشم اینا همش شایعس پس خودتونو نگران نکنید شب یلدا رو کنار خانواده خوش باشیدو کیف کنید با تشکر

 50. ساسان 11 سال قبل
  پاسخ

  آخر دنیاست مگه نه؟
  هر چه پیش آید خوش آید ما که خندان میرویم

 51. نسرين 11 سال قبل
  پاسخ

  همه چي گفتين منم بگم يلدا مبارك الهي به همتون خوش بگذره فقط جای منم خالی كنيد تو خوردن اجيل و هندونه و شيرينی

 52. لیلی 11 سال قبل
  پاسخ

  من که میگم هیچ اتفاقی محسوسی نمیوفته. همه چی مثل قبل پیش میره. پیش پیش یلداتون هم مبارک

 53. مهری 11 سال قبل
  پاسخ

  ما که به اومدن امام زمان اعتقاد داریم پس از این حرفها هم واهمه نداریم. توکل به خدا

 54. نگار 11 سال قبل
  پاسخ

  فرقی نمی کنه
  برای ایرانی جماعت الان بهترین خبر و تنها راه نجات از این کشور کوفتی هس. لاقل کل آدم ها یه مدل میمیرن. خدا کنه زود قیامت بشه.

 55. لیلا 11 سال قبل
  پاسخ

  بالاخره یروز همه می میریم روز مرگ انسان واسش آخر دنیاس! مگه ما مرگو هر روز دورو برمون احساس نمی کنیم پس چرا باید اونقد مرگو از خودمون دور ببینیم که از شنیدن آخر دنیا وحشت زده بشیم. باید خودمونو اصلاح کنیم شاید آخر دنیای من ثانیه دیگر باشه!

 56. پرطلایی 11 سال قبل
  پاسخ

  فوقش اینه که دنیا تمام میشه و وایمیسه و رضا صادقی هم پیاده میشه. در کل خوش باشید

 57. سارا امینی 11 سال قبل
  پاسخ

  با سلام. مرسی از اطلاعات خوبتون. منم از یه دید دیگه به این موضوع فکر کردم.
  شما هم می تونید برید و استاتوس من در مورد پایان دنیا بخونید.
  sarah amini آدرس پیج من در فیس بوک هست. خوشحال می شم شما هم نظر خودتون رو بزارید.

 58. شیدا 11 سال قبل
  پاسخ

  اگه اینجوریه، پس چرا امام زمان نیومده هنوز؟

 59. مژده 11 سال قبل
  پاسخ

  اخه اگه قرار بود اینجوری دنیا به آخر برسه چرا هیچوقت حضرت محمد(ص) وقتی قیامت رو تعریف می کرد،نگفت قیامت اینجوریه

 60. تينا 11 سال قبل
  پاسخ

  من که فکر می کنم همگی سره کاریم!!!

 61. نسرین 11 سال قبل
  پاسخ

  خیلی متشکرم بخاطر مقاله علمی و پر بارتون. در واقع اگر قرار بود انسانها قدرت پیش بینی این وقایع و داشتن هرگز اینقدر مشکلات نداشتیم اینم واسه خودش یک سوژه جدیده که کلی میشه باهاش تفریح کرد و پول سازه. موفق باشید.

 62. ماهور 11 سال قبل
  پاسخ

  نه بابا، ما از این شانسا نداریم

 63. منوچهر مهدیزاده هنجنی 11 سال قبل
  پاسخ

  من کتاب پیش بینی های مضور نوستر آموس چاپ 1377 را دارم خیلی جالبه تمام حرفاش درست از آب درومده حتی انقلاب ایران را هم پیش بینی کرده بود.به هرحال اگر بار گران بودیم رفتیم

 64. منوچهرمهدیزاده هنجنی 11 سال قبل
  پاسخ

  من کتاب پیش بینی های مضور نوستر آداموس چاپ 1377 را دارم خیلی جالبه تمام حرفاش درست از آب درومده حتی انقلاب ایران را هم پیش بینی کرده بود.به هرحال اگر بار گران بودیم رفتیم ولی نگران نباشید وکارها رو به خدا بسپارید

 65. لی لی 11 سال قبل
  پاسخ

  وااااااای خیلی باحالی آقا میثم
  اخلاق ورزشکاریت منو کشته
  قربونت این یکی دیگه واقعا مطلب عالی و کاملی بود
  مطمئن باش همیشه به وبلاگت سر میزنم
  زنده بااااااااااااااااااااشی

 66. مصطفی 11 سال قبل
  پاسخ

  با سپاس … تا زمانی که خوبی ها و زیبایی وجود دارد شاید نیاز نباشد در مورد چیزی که وجود ندارد صحبت کنیم.
  پایدار باشید

 67. رخساره 11 سال قبل
  پاسخ

  تقویم ما به شمسی هست! چرا در مورد چیزی که به ما و قوم ما مربوط نیست نظر بدیم و جوگیر بشیم؟

 68. علی لو 11 سال قبل
  پاسخ

  مرسی میثم جان مطلب مفید و وبلاگ جالبی داری

 69. پسر عنکبوتی 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام و تسلیت
  میدونین چیه الان همه مردیم ولی گرمیم و نمیفهمیم هنوز.من امروز صبح پاشدم دیدم مردم.
  آقا میثم مطالبت عالیه. میخوامت.

  • باران 11 سال قبل
   پاسخ

   روحت شاد. منم موندم الان باید کجا برم اون ور بهشت یا این ور بهشت

 70. رها 11 سال قبل
  پاسخ

  🙂

 71. شبستان خیال 11 سال قبل
  پاسخ

  راستی ببخشید … آدرس اونو برام نوشته بودید! حواسم نبود!

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید