بهترین شهرهای جهان برای دوچرخه سواری

توسط

برای داشتن سفری آرام و لذت بخش با دوچرخه و معرفی بهترین شهرهای جهان برای دوچرخه سواری با من همراه باشید.

دوچرخه سواری همواره یکی از جذاب ترین تجربه ها و سالم ترین ورزش ها شناخته می شود و طرفداران زیادی دارد. اما زمانی که نام سفر به میان می آید اغلب مسافران تنها راه جا به جایی درون شهری را وسایل نقلیه عمومی می دانند. در صورتی که شهرهای زیادی در تمامی کشورها وجود دارند که از دوچرخه سواری حمایت می کنند و خدمات زیادی به ویژه برای توریست ها دارند. این مناطق نه تنها مورد علاقه ی دوچرخه سواران هستند بلکه نقش مهمی را در کاهش مخارج سفر ایفا می کنند. افزون بر این موارد با این روش نه دیگر از ماندن در ترافیک خبری خواهد بود و نه دیگر پرداخت کرایه های هنگفت برای حمل و نقل درون شهری.

آمستردام در هلند

وقتی صحبت از دوچرخه سواری شهری می شود، هیچ شهری یارای رقابت با میراث ماندگار، شرایط ایده آل و یکدستی آمستردام را ندارد. در حقیقت آمستردام برای دهه ها، یک نمونه ایده آل برای برنامه ریزان شهری در سراسر جهان بوده است. هر چند که شهر مجاور یعنی اوتریخت لاین های دوچرخه سواری به نسبت بهتری دارد، اما بسته کامل دوچرخه سواری تنها متعلق به آمستردام است. بسته ای که شامل زمین های شهری هموار و با معماری جالب و مجهز به پارکینگ هایی برای دوچرخه سواران می شود.

کپنهاگ در دانمارک

منطقه اسکاندیناوی هم درست مانند هلند، برای دوچرخه سواران ایده آل است. در اسکاندیناوی می توانید مطمئن باشید به هر منطقه ای که می روید، دوچرخه سواری با بهترین امکانات مهیا است. کپنهاگ در این میان، مثال خوبی است. طبق آخرین آمار در سال 2016 تعداد دوچرخه های این شهر از تعداد ماشین ها پیشی گرفته و بیش از 26 درصد مردم تا محل کارشان رکاب می زنند. برای اینکه همه چیز ایمن باشد هم فوق بزرگراه و پل هایی برای دوچرخه سواران در نظر گرفته شده است.

برلین در آلمان

شهرت برلین در دوچرخه سواری ممکن است به اندازه آمستردام و کپنهاگ نباشد، اما این شهر هم برای خود اعتباری در این زمینه دست و پا کرده است. در شهر تاریخی برلین تنها نزدیک به 500 مایل مسیر دوچرخه سواری وجود دارد که با آمستردام برابری می کند. خیابان های برلین هم حق تقدم را به دوچرخه سواران می دهند و عابران پیاده و موتور سوارها نیز با خیابان ها همراه شده اند. به علاوه دوچرخه سواران در شهر با هیچ دست انداز و سراشیبی تندی هم مواجه نمی شوند.

مونترال در کانادا

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا با زبان و معماری فرانسوی خود، یکی از اروپایی ترین شهرهای آمریکای شمالی است. در مونترال بیش از 1000 مایل مسیر دوچرخه و نیز 5 هزار دستگاه دوچرخه برای کرایه کردن وجود دارد. دوچرخه سواری در امتداد کانال لاچین و بهره بردن از یک منظره فوق العاده از افق، یکی از فرصت هایی است که مونترال در اختیار روچرخه سواران خود قرار می دهد.

توکیو در ژاپن

آسیایی ها هم درست مانند آمریکایی ها به گشودن آغوش باز به سوی دوچرخه سواران شهره نیستند. اما بزرگ ترین شهر جهان استثنا و یکی از بهترین شهرهای جهان برای این منظور است. علاوه بر تعداد زیاد لاین های دوچرخه سواری، توکیو پیاده روهایی دارد که هم برای عابران پیاده طراحی شده و هم دوچرخه سواران. پیاده روهایی که برای دوچرخه سواران به اندازه عابران تمیز و مرتب هستند.

چیانگ رای و بانکوک در تایلند

جایی در شمال تایلند، منطقه ای جذاب و هیجان انگیز با چشم اندازی منحصر به فرد وجود دارد که برای دوچرخه سواری عالی است. این مکان در شهر چیانگ رای تایلند قرار گرفته و در 15 کیلومتری خارج شهر در کنار مزارع برنج و رودخانه Mae Lao قرار دارد. افزون بر این مورد، شهر دیگری به نام بانکوک در تایلند وجود دارد که از محبوب ترین مناطق این کشور شناخته می شود. شما می توانید به راحتی با تور تایلند به این شهر سفر کنید و خود را به جزیره ی افسانه ای Ko Kret برسانید. دوچرخه سواری در این جزیره به علت ممنوعیت ورود خودرو، از محبوبیت بیشتری برخوردار است و مناظر بی نظیر و مسیر هموار آن دوچرخه سواران زیادی را به خود جذب می کند.

بوئنوس آیرس در آرژانتین

پایتخت آرژانتین که پر بازدیدترین شهر آمریکای جنوبی به شمار می رود، به لطف پیشرفت های اخیر خود؛ حالا نزدیک به 200 مایل مسیر دوچرخه دارد. اما بوئنوس آیرس علی رغم وسعت خود در توجه به دوچرخه سواران بیشتر به بوستون شباهت دارد تا نیویورک. این شهر بندری پر گل و گیاه به صورت رایگان دوچرخه در اختیار دوچرخه سواران قرار داده و خیابان ها هم در قلب شهر، با درختان نخل فرش شده اند.

لیوبلیانا در اسلوونی

لیوبلیانا پایتخت به شدت هموار، به هم فشرده و رنسانسی اسلوونی است. این شهر همچنین یکی از ایده آل ترین مکان ها برای دوچرخه سواران است. چرا که نه تنها بیش از 150 مایل مسیر دوچرخه دارد، بلکه تردد ماشین ها هم در مرکز شهر ممنوع است و تنها عابران پیاده، دوچرخه سواران و برخی تاکسی های برقی می توانند به آن رفت و آمد کنند. به علاوه بیش از 30 ایستگاه کرایه دوچرخه هم در شهر وجود دارد که رکاب زدن در 30 دقیقه نخست را برای علاقه مندان رایگان کرده است.

سانفرانسیسکو در کالیفرنیا

هر چند که دو شهر پورتلند و سیاتل برای دوچرخه سواران امکانات خوبی مهیا کرده اند، هیچ کدام از نظر داشتن مناظر، تاریخ، فرهنگ و حتی تپه های نمادین با سانفرانسیسکو برابری نمی کنند. این شهر در یک دهه گذشته بیش از 100 میلیون دلار برای ساخت زیر ساخت های مخصوص دوچرخه سواری هزینه کرده است. به طوری که تعداد لاین های دوچرخه سواری آن از صفر در سال 2010 به بیش از 200 مایل در سال 2017 افزایش پیدا کرده است. به علاوه با هوای ملایم و دلچسب در طول سال، رکاب زدن و دیدن همزمان خیابان های پر پیچ و خم شهر لذت دیگری دارد.

پاریس در فرانسه

اگرچه دو شهر بوردو و استراسبورگ از بعد امکان مناسب برای دوچرخه سواری جایگاه بهتری از پاریس دارند، هیچ کدام به اندازه این شهر به فرودگاه های بین المللی نزدیک نیستند. هر چند که پاریس مقصدی عالی برای قدم زدن است، زیر ساخت های شهری آن به همان اندازه هم برای دوچرخه سواران مهیا هستند. به نظر می رسد این شهر روی دوچرخه حتی دیدنی تر هم باشد!

ریودو ژانیرو در برزیل

ریودو ژانیرو به لطف منظره های دیدنی خود یکی از زیباترین شهرهای این کره خاکی لقب گرفته است. این شهر با وجود داشتن بیش از 275 مایل مسیر دوچرخه سواری، مکان مناسبی برای گردش از طریق رکاب زدن است. شما می توانید با کمی بیش از یک دلار در روز، یکی از 4 هزار دوچرخه ای را که در بیش از 400 ایستگاه دوچرخه سواری این شهر قرار داده شده اند، کرایه کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید