آب و هوای قله دماوند

آب و هوای قله دماوند

توسط

در این نوشته «معتبرترین وب سایت های هواشناسی» و لینک های مرتبط با «آب و هوای قله دماوند»، را به شما معرفی می کنم.

هواشناسی قله دماوند

کوه دماوند با ارتفاع ۵۶۰۹ متر به عنوان مرتفع ترین کوه ایران، همواره مورد علاقه کوهنوردان بوده است. با این حال به دلیل اختلاف ارتفاع بیش از ۱۵۰۰ متر نسبت به قله های همجوار آن، همواره در معرض تغییرات جوی شدید و بعضا خطرناک قرار دارد. از این روی برای بررسی آب و هوا در تمامی فصل های سال جهت «صعود به قله دماوند» همیشه الزامی است.

متابلو

متابلو یکی از وب سایت های معتبر هواشناسی است. در این وب سایت می توانید پیش بینی وضعیت هوای قله های مختلف از جمله آب و هوای «قله توچال» را در مدت زمان هفت روزه مشاهده کنید. در این وب سایت اطلاعاتی از قبیل حداقل و حداکثر دمای روز، سرعت و جهت باد، میزان بارش، مدت زمان تابش آفتاب در طول روز، میزان دقت هواشناسی در روز مورد نظر، دیاگرام بارش و دما و سرعت باد پنج روزه به همراه نقشه ارایه می شود. لینک های زیر شما را مستقیما به وضعیت آب و هوای قله دماوند در این سایت راهنمایی خواهد کرد.

آدرس وب سایت متابلو: https://www.meteoblue.com

پیش بینی آب و هوای قله دماوند در متابلو
پیش بینی آب و هوای قله دماوند در متابلو

مونیتن فورکست

مونتین فورکست یکی از مشهورترین وب سایت های هواشناسی کوهستان به حساب می آید. مزیت این وب سایت این است که می توانید وضعیت آب و هوای چند ارتفاع در یک قله را رصد کنید. در مونتین فورکست پیش بینی هوای شش روزه، وضعیت بارش، سرعت و جهت باد، ارتفاع انجماد، دمای احساسی و نقشه های آب و هوایی را می توانید مشاهده کنید. از لینک زیر در رابطه با «آب و هوای بلندترین قله خاورمیانه» می توانید بهره بگیرید:

آدرس وب سایت مونتین فورکست: https://mountain-forecast.com

پیش بینی آب و هوای قله دماوند در مونتین فورکست
پیش بینی آب و هوای قله دماوند در مونتین فورکست

اسنوفورکست

سایت اسنوفورکست در واقع یک سایت تخصصی در زمینه وضعیت آب و هوای پیست های اسکی است. با این حال شرایط «هواشناسی قله دماوند» را می توانید در آن بررسی کنید. نسخه رایگان این وب سایت پیش بینی های شش روزه را پوشش می دهد:

آدرس وب سایت اسنو فورکست: https://snow-forecast.com

پیش بینی آب و هوای قله دماوند در سایت اسنو فورکست
پیش بینی آب و هوای قله دماوند در سایت اسنو فورکست

متئولوژیکس

از ویژگی های خاص وب سایت متئولوژیکس می توان به ارایه نمودارهای متنوع اشاره کرد که با استفاده از آن ها می توانید دید تحلیل به شرایط آب و هوایی پیدا کنید. لینک زیر برای بررسی «آب و هوای بلندترین قله ایران» است.

آدرس وب سایت متئولوژیکس: https://meteologix.com

پیش بینی آب و هوای قله دماوند در متئولوژیکس
بررسی وضعیت هواشناسی کوه دماوند در متئولوژیکس

متئوباکس

در وب سایت متئوباکس می توانید شرایط آب و هوای قله دماوند را بیابید. این سایت پیش بینی سه روزه را ارایه می دهد. از مزایای متئوباکس می توان به ارایه جزئیات ساعت به ساعت درباره تغییرات الگوی بارش و باد اشاره کرد.

آدرس وب سایت متئوباکس: https://meteobox.com

متئواکسپلوریشن

وب سایت متئواکسپلوریشن در یک صفحه ساده دو پیش بینی هوای روزانه برای ۸ روز آتی و پیش بینی ۶ ساعته برای چهار روز آینده را ارایه می دهد. در این وب سایت می توانید درجه وزش باد را نیز مشاهده کنید.

آدرس وب سایت متئواکسپلورشین: https://meteoexploration.com

هواکوه

هواکوه یک سایت ایرانی است که اطلاعات هواشناسی کوه های ایران را برای کوهنوردان به نمایش می گذارد. برای دیدن اطلاعات بیشتر باید اشتراک تهیه کنید.

وب سایت هواکوه: https://havakouh.com

هواشناسی قله دماوند در هواکوه
هواشناسی قله دماوند در سایت هواکوه

با وجود چک کردن شرایط آب و هوایی کوه دماوند به دلیل موقعیت خاص آن می تواند همیشه غافلگیر کننده باشد. لذا بهتر است در پیش بینی ها سناریوهای بدبینانه را مد نظر گرفته و برای شرایط بد جوی آمادگی کافی داشته باشید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید