صعود سه کوهنورد ایرانی به قله اورست

توسط

عظیم قیچی ساز ساعت 11 امروز 30 اردیبهشت ماه 95 قله اورست (بام دنیا) را بدون استفاده از کپسول اکسیژن مصنوعی صعود کرد. وی با این صعود شمار قلل هشت هزار متری صعود شده خود را بدون کپسول اکسیژن به 13 قله رساند و حالا فقط صعود به قله لوتسه را برای پیوستن به باشگاه هشت هزار متری های دنیا پیش روی دارد.

پیام ارسالی عظیم قیچی ساز از اورست:

“سلام بر ایران، زنده باد نام ایران و ایرانی
همراهان و هم وطنان گرامی با دعای خیر شما عزیزان قله  “اورست” صعود شد.

شب گذشته ساعت 10 شب در هوایی بسیار سرد حرکت را آغاز کردم و پس از عبور از مسیر شلوغ و پر ترافیک «بالکنی»، «قله جنوبی» و «قدمگاه هیلاری» در حدود ساعت 12 ظهر به وقت محلی پرچم غرور آفرین کشور عزیزمان ایران بر فراز بام دنیا به اهتزاز در آمد.

این صعود را به مردم عزیز ایران و جامعه کوهنوردی تبریک می گویم. از کمپ 4 اورست در هوایی سرد دستان تان را به گرمی می فشارم برای حمایت و همدلی بی دریغ تان.”

صعود دکتر علیرضا بهپور به قله اورست

هم چنین دکتر «علیرضا بهپور» پزشک ارتفاع و رئیس کارگروه پزشکی کوهستان فدراسیون کوهنوردی صبح امروز با صعود به قله اورست به دومین صعود 8000 متری خود دست یافت. دکتر «بهپور» صعود به قله 8516 متری لوتسه و تلاش بر روی قلل «ماکالو»، «ماناسلو» و «برودپیک» را نیز در کارنامه دارند.

وبلاگ رویای هیمالیا این موفقیت را به هیمالیانوردان عزیز و جامعه کوهنوردی کشور تبریک عرض می کند.

ضیافت ناهار کوهنوردان ایرانی در در ده بالا

تایید خبر صعود محمد محمدی توسط دوستان و همکاران ایشان

دکتر محمد محمدی کوهنورد شاهرودی امروز به قله اورست صعود کرد. بر اساس پیام ارسالی ایشان با تلفن ماهواره ای که توسط دوستان و همکاران وی در اختیار رویای هیمالیا قرار گرفت، وی ساعت 12 امروز توانست بر فراز قله اورست بایستد.

وبلاگ رویای هیمالیا این موفقیت را به دکتر محمدی، خانواده محترم ایشان و جامعه کوهنوردی ایران و هم چنین شاهرودی های عزیز تبریک عرض می کند.

پیام ارسالی محمد محمدی از اورست که نشان دهنده صعود وی به قله اورست است.

مرگ یک شرپا مانع از صعود کوهنوردان ایرانی به قله «لوتسه» شد!

به گزارش وب سایت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی؛ در حالی که 5 کوهنورد ایرانی در 50 متری قله 8516 متری «لوتسه» قرار داشتند، یکی از شرپاهای حاضر در منطقه هنگام بیرون آوردن طناب ثابت از زیر برف، مسافت زیادی را سقوط کرد و از نظرها پنهان شد.

با رخ دادن چنین اتفاقی سایر کوهنوردان حاضر و شرپاهای دیگر نیز برای همدردی و دوری از خطر بیشتر به کمپ 4 بازگشتند. هم اکنون 5 کوهنورد ایرانی در کمپ 4 در سلامت به سر می برند. ایشان امشب به کمپ 2 باز خواهند گشت.

1 نظر
  1. پرینا 8 سال قبل
    پاسخ

    سلام … تبریک میگم این موفقیت ها را.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید