اوترنت: اینترنت رایگان برای تمام جهان!

توسط

یک تیم کوچک در شهر نیویورک که “توسعه سرمایه گذاری بودجه (MDIF)” نامیده می شوند اعلام کردند قصد ساختن یک شبکه ماهواره ای ارتباط جهانی به نام “اوترنت” را دارند که به وسیله آن تقریبا هر فردی در کره زمین بتواند به طور رایگان از اینترنت استفاده کند.

بنا به گفته سایت MDIF این پروژه قرار است اینترنت رایگان برای مردم جهان بدون در نظر گرفتن مکان و بدون هرگونه فیلتر با سانسور ارائه دهد.

از زمانی که اینترنت رشد کرد و اهمیت پیدا کرد سازمان های زیادی شروع به ترویج آزادی بیان کردند و پیشنهاد دادند که دسترسی به اطلاعاتی که اینترنت می تواند تهیه کند یک اصل انسانی است و همینطور پیشنهاد دادند که جلوگیری از این دسترسی نقض حقوق بشر است و شرکت MDIF طرحی داد مبنی بر این که صدها ماهواره ساخته شده و به صورت فلکی در آسمان قرار داده شود و این دسترسی به هر کسی که تلفن همراه یا کامپیوتر دارد داده شود تا به داده های که از صدها ایستگاه زمینی به ماهواره ها فرستاده می شود دسترسی پیدا کنند.

MDIF ادعا می کند 40% از مردم جهان قادر نیستند از اینترنت استفاده کنند و این فقط به دلیل محدودیت دولت هایی مثل کره شمالی نیست بلکه ناشی از هزینه های زیاد آوردن سرویس اینترنت به نقاط دور افتاده جهان است. اوترنت قادر خواهد بود اینترنت را از سیبریه گرفته تا آمریکای غربی تا جزایر دور افتاده در آفریقا به مردم ارائه دهد همچنان که در نیویورک؛ توکیو؛ مسکو یا اسلام آباد وجود دارد. آن ها می گویند تضمین می کنند که اینترنت را برای همه مردم جهان به صورت یکسان تامین کنند.

این شرکت همچنین اذعان داشت که ساختن چنین شبکه ای ارزان نخواهد بود و معمولا چنین ماهواره هایی از 100.000 دلار تا 300.000 دلار هزینه خواهد داشت. به هر حال این پروژه از دسامبر سال 2013 شروع خواهد شد و براساس برنامه ریزی این شرکت تا ژوئن 2015 به اتمام می رسد.

تصور می شود که در نخستین مراحل ماهواره ها اطلاعات را در یک حلقه به صورت مداوم منتشر کنند تا داده های جدید برسند. همچنین این مورد فقط تحت استانداردهای تایید شده بین المللی مانند UDP-based WiFi multicasting, DVB و Digital Radio Mondiale خواهد بود.

اطلاعات بیشتر در وب سایت اوترنت

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید