تیم کلنی خراسان رضوی نیازمند حمایت مالی

توسط

کامران رمضانپور هیمالیانورد مشهدی در باره وضعیت تیم کلنی خراسان رضوی گفت: اعضای این تیم در سال 87 برای صعود به قله چوآیو، در سال 86 برای صعود به قله گاشربروم و در سال 90 برای صعود به قله لوسته تمرینات زیاد و طولانی مدتی انجام دادند که متاسفانه هر سه برنامه به دلیل مشکلات مالی لغو شد. این امر موجب بی انگیزه شدن بعضی از کوهنوردان استان شده است.

رمضانپور با بیان این که خراسان رضوی در راه اندازی تیم منتخب کوهنوردی در کشور پیشتاز است، اظهار داشت: کوهنوردان دیگر استان ها با ایجاد تیم های استانی از حمایت مالی برخوردار می شوند.

عضو تیم منتخب استان در مورد صعودهای انجام شده توسط این تیم، بیان کرد: صعود به قله های 7 هزار و 10 متری خانتانگری کشور قزاقستان در سال 84 و 7 هزار و 439 متری پوبدا کشور قرقیزستان در سال 88 توسط کوهنوردان بخش آقایان و صعود به قله 7 هزار و 135 متری لنین کشور قرقیزستان در سال 89 توسط بانوان کوهنورد از مهم ترین برنامه های تیم منتخب استان در دهه 80 بود.

وی با اشاره به فعالیت های فعلی کوهنوردان خراسان رضوی، گفت: هفته گذشته مهدی عمیدی به منظور صعود به قله 8611 متری کی تو دومین قله جهان از نظر ارتفاع، به کشور پاکستان اعزام شده است. رمضانپور افزود: مرتضی غلامپور دیگر کوهنورد استان نیز روز گذشته برای صعود به قلل خان تنگری قزاقستان و پوبدا عازم دو کشور قزاقستان و سپس قرقیزستان شد.

مدرس کوهپیمایی در ادامه گفت: من نیز به همراه مجید تراب زاده، محمود توسلی و حسن محمدزاده اواخر این هفته به منظور صعود به قله 7 هزار و 135 متری لنین رهسپار کشور قرقیزستان می شویم. وی در مورد وضعیت برگزاری کلاس های آموزشی این رشته ورزشی در استان، اظهار داشت: در یک سال اخیر فعالیت های خوبی در مورد برگزاری کلاس های مربیگری کوهپیمایی، سنگنوردی، یخ نوردی، غارنوردی و هیمالیانوردی صورت گرفته است.

منبع: اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی

3 نظر
 1. شیدا 12 سال قبل
  پاسخ

  سلام آقا میثم. همیشه بر فراز و برقرار باشید

 2. کیانوش انصاری 12 سال قبل
  پاسخ

  سلام
  مطلب جالب بود
  با تصاویری از درگز به روزم

 3. آذر 12 سال قبل
  پاسخ

  سلام آقا میثم حالت چطوره؟
  امیدوارم خوب و سرشار از شادی باشی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید