راهنمای سفر به اندونزی

توسط

اندونزی کشوری در جنوب شرقی آسیا واقع شده و از هزاران جزیره آتشفشانی و هزاران قوم متفاوت تشکیل شده است. این کشور به خاطر داشتن آتشفشان های زیاد، جنگل های پر از فیل، ببر و اورانگوتان، اژدها های کومودو و سواحل زیبایش معروف است.

پایتخت آن جاکارتا است و جمعیتی بیش از 260 میلیون نفر دارد. اندونزی از این حیث به عنوان چهارمین کشور پرجمعیت دنیا مطرح است.

جاذبه های گردشگری اندونزی

تناه لات: تناه لات یک جزیره سنگی است و در بالی قرار گرفته، «معبد پورا» که خانه ی زیارت هندوها به شمار می رود و محل مناسبی برای عکاسی است، در این جزیره قرار گرفته است. واژه ی «تناه لات» به معنای جزیره ای روی دریاست.

بروبودور: معبدی بودایی برای ماهایاناست که تاریخش به قرن نهم میلادی بر می گردد. این معبد در مگلنگ در مرکز جاوه قرار دارد و بزرگ ترین معبد بودایی ها در دنیاست. داخل معبد «بروبودور» 504 عدد مجسمه بودا قرار دارد و گنبد آن نیز دارای 72 مجسمه است. این میراث جهانی یونسکو که مدتی به دلیل گرویدن مردم منطقه به اسلام تقریبا بدون کاربری بوده است در قرون 18 و 19 دیگربار مورد توجه بوداییان جهان قرار گرفت و مرمت های بسیاری بر روی آن صورت گرفت.

پرامبانان: «پرامبانان» یک معبد هندو متعلق به قرن نهم است. این معبد در مرکز جاوه که متعلق به تریمورتی خدای خالق، نابودگر و حافظ است قرار گرفته. این مکان در شمال شرق شهر یوگیاکارتا قرار دارد.

جنگل میمون اوبود: در این مکان مجموعه ای از معابد بودایی در جنگل قرار دارند. «اوبود» بالی ماهیانه ده هزار توریست را به خود جذب می کند.

پورا بیساکیه: معبدی هندو در دامنه ی کوه آگونگ در شرق بالی است. پورا بیساکیه به عنوان بزرگ ترین، مهم ترین و مقدس ترین معبد هندو در بالی به شمار می رود. بیش از هفتاد جشن مذهبی و سالگرد تمامی معابد در اینجا برقرار می شود به طوری که این مکان را تبدیل به یکی از جذاب ترین مکان های دنیا به دلیل جشنواره هایش کرده است.

پارک ملی گارونا ویشنو کنکانا: در اونگاسان بادونگ بالی قرار دارد و تنها یک ربع با فرودگاه بین المللی نگورا رای فاصله دارد. گارودا پرنده ی حامی خدای ویشنو است. این پارک 60 هکتاری معاصر که همچنان ساخت و ساز در آن ادامه دارد، مکانی با تم مذهبی است که میزبان برگزاری بسیاری از رویدادهای ملی و بین المللی است.

غار گوا گاجاه: یا غار فیل در اوبود جزیره بالی قرار دارد که در قرن نهم میلادی به عنوان مکانی مذهبی برای مراقبه تاسیس شده است.

کوه آتشفشانی برومو: این کوه آتشفشانی که فعال است دارای ارتفاع 2400 متر بوده و در شرق جاوه قرار دارد. کوه آتشفشانی برومو البته مرتفع ترین در سلسله جبال نیست اما معروف ترین آن است و آخرین بار در سال 2016 فعالیت داشته است.

تامان مینی ایندونیژیا ایداه: موزه ای در شرق جاکارتاست که به پارک میناتور اندونزی زیبا نیز معروف است، در این موزه می توانید به خوبی با فرهنگ و مردم اندونزی آشنا شوید.

دریاچه طوبی: این دریاچه بزرگ و طبیعی با عمق 500 متر، 100 طول و 30 کیلومتر عرض در شمال سوماترا واقع شده است. طوبی بزرگ ترین دریاچه در اندونزی و بزرگ ترین دریاچه آتشفشانی دنیاست.

پورا اولون دانو براتان: معبد هندوی پورا اولون دانو براتان در جزیره بالی قرار دارد و برای ستایش آب مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت آن به قرن 17 میلادی بر می گردد.

کوه باتور: کوه باتور با ارتفاع 1800 متر دیگر کوه آتشفشانی فعال در بالی اندونزی است و آخرین بار در سال 2000 فعالیت داشته است.

مارینا و سافاری پارک بالی: باغ وحشی است در سیانگان که در سال 2007 به بهره برداری رسید. گردشگران می توانند سافاری را به صورت شبیه سازی شده در اینجا تجربه کنند و حیواناتی از تمامی قاره ها را تماشا کنند.

کوه رینجانی: آتشفشان رینجانی با ارتفاع 3700 متر در جزیره لومبوک قرار دارد و آخرین بار در سال 2010 فعالیت داشته است.

پارک ملی کومودو: این پارک ملی در جزایر لسر سوندا قرار دارد و در سال 1980 تاسیس شده است. هدف آن در ابتدا حفظ بزرگ ترین مارمولک دنیا بود اما در ادامه به دیگر گونه های حیوانی نیز اختصاص یافت و در سال 1991 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

جزیره گیلی ایر: مکانی بسیار فوق العاده و بی نظیر برای استراحت، استفاده از بار و رستوران، تفریحات ساحلی و تماشای خانه ی لاک پشت ها در دنیاست. این جزیره تنها نیم ساعت با جزیره لوبوک با قایق راه دارد.

تنگ کوبان پراهو: آتشفشانی با ارتفاع 2000 متر در 30 کیلومتری شهر باندونگ است و آخرین بار در سال 2015 فعالیت داشته است.

کوه آتشفشانی آگونگ: این آتشفشان فعال با ارتفاع 3000 متر بلندترین نقطه بالی محسوب می شود و آخرین بار در سال 2017 فوران داشته است.

تامان سافاری: این مجموعه پارک ها که در جاوه غربی قرار دارند، در سال 1930 افتتاح شد و در حدود 2500 حیوان متعدد را میزبانی می کند.

کوه آتشفشانی سمرو: این کوه با ارتفاع 3700 متر بلندترین نقطه جاوه به شمار می رود و آخرین بار در سال 2015 فوران داشته است.

آنکول دریملند: بزرگ ترین منطقه توریستی یکپارچه در جنوب شرق آسیا، پر از انواع سرگرمی های هیجان انگیز است و در سال 1966 احداث شده است.

کوه مراپی: مراپی با ارتفاع تقریبی 3000 متر، فعال ترین آتشفشان در اندونزی است و از اواخر قرن 16 میلادی به طور منظم فعال بوده و فوران داشته است. مردم منطقه آن را مقدس می شمارند و معتقد هستند که پادشاهی آسمانی در بالای آن وجود دارد.

کلیموتو: دیگر کوه آتشفشانی در اندونزی در نزدیکی شهر کوچک مونی با چند دریاچه رنگارنگ حیرت بازدید کنندگان را بر می انگیزد و حتی گاهی شش بار رنگ عوض می کند.

پارک ملی بوناکن: «مارینا» پارکی در شمال جزیره سولاوسی، دارای 390 گونه از مرجان، انواع ماهی ها و دیگر جانوران آبزی است و در سال 1991 تاسیس شد.

موزه تاریخ جاکارتا: در قسمت کهن شهر قرار دارد و ساختمان آن به اوایل قرن 18 میلادی بر می گردد. این بنا آن زمان به عنوان ساختمان شهرداری بنا شده است. موزه تاریخ جاکارتا در سال 1974 افتتاح شد و نمایش دهنده ی آثار قبل از تاریخ، دورانی که اندونزی زیر پرچم آلمان ها روزگار می گذراند تا استقلال در سال 1945 است.

مسجد استقلال جاکارتا: این مسجد 200 هزار نفری سومین مسجد بزرگ در دنیاست و در سال 1978 ساخته شد.

سم پو کونگ: معبدی بودایی در سمارانگ و قدیمی ترین معبد چینی است. معبد «سم پو کونگ» توسط یک کاشف مسلمان چینی در اوایل قرن 15 میلادی احداث شد و امروزه پذیرای مسلمانان و بودایی ها است.

موزه اولن سنتالو: موزه فرهنگ و هنر جاوه ای در یوگیوکارتا است و در سال 1994 به بهره برداری رسید.

کاراکاتوا: جزیره ای آتشفشانی با ارتفاع 813 متر است و در ایالت لامپونگ قرار دارد. آخرین بار در سال 2014 فوران داشته و دومین فوران مرگبار تاریخ که طی آن 36.000 نفر جان باختند را ثبت کرده است.

تنجونگ پوتینگ: این پارکی ملی در ایالت کالیمانتان مرکزی قرار دارد و در سال 1982 تاسیس شده است. «تنجونگ پوتینگ» به عنوان مرکز نگهداری اورانگوتان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته بود و امروزه گونه های متفاوت تر جانوری را می توانید در آن شاهد باشید.

موزه ملی اندونزی: موزه ی مردم شناسی، باستان شناسی، جغرافیایی و تاریخی در جلان مدان مردکا برات در جاکارتای مرکزی که در قرن 18 میلادی توسط استعمارگران آلمانی تاسیس شد.

موزه پوری لوکیسان: قدیمی ترین موزه ی هنر در بالی است که نقاشی و منبت کاری می پردازد و در اوبود واقع است. موزه ی «پوری لوکیسان» آثار هنرمندان بزرگی را از قبل جنگ جهانی تا امروز را به نمایش می گذارد.

موزه رنسانس بلانکو: دیگر موزه در اوبود بالی است و در سال 1998 بازگشایی شد. موزه «رنسانس بلانکو» آثار یکی از برترین و ماجراجوترین هنرمندان تاریخ معاصر را در عمارت وی نمایش می دهد.

یونیورسال استودیو سنگاپور: پارکی تفریحی و شهر بازی فوق العاده دیدنی در جزیره سنتوزا است که مقام دوم در آسیا را دارد و در سال 2011 خود را به جهانیان معرفی کرد.

معبد اولوواتو: این معبد دریایی یکی از مهم ترین معابد بالی است و منظره ی فوق العاده آن کم ترین دلیل برای بازدید از آن می تواند باشد. معبد اولوواتو در قرن 11 میلادی در حاشیه ی صخره ای 70 متری بنا شده است.

پارک ملی برومو تنگر سمرو: در جاوه شرقی است و در سال 1982 تاسیس شد. پارک ملی «برومو تنگر سمرو» مکانی خاص از لحاظ تنوع مناظر و منابع زمین شناختی به شمار می رود و با داشتن بلندترین کوه های جاوه، آتشفشان، 50 رودخانه و ساحل بی نظیر دریا، پذیرای عاشقان طبیعت است.

سمینیاک: استراحتگاهی ساحلی در جنوب بالی است با مراکز خرید، بارها، رستوران ها، هتل های لوکس و غیره که این مکان را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اندونزی تبدیل کرده است.

پورا تامان آیون: معبدی هندوی «پورا تامان آیون» که در واقع یک باغ-معبد است، تاریخ طویلی را یدک می کشد و در اواخر قرن 18 میلادی بازسازی شده است.

شهر ساحلی سانور: در جنوب شرقی جزیره بالی قرار دارد. «سانور» شهری پر از رستوران، کافه، محل اقامت، بار و غیره است و علاوه بر این ها تفریحات ساحلی مانند قایقرانی و غواصی دارد و به دلیل وجود این جاذبه های گردشگری، توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

جزیره لوسا لمبونگان: دیگر جزیره دیدنی اندونزی در جنوب شرق بالی است و خدمات رفاهی و تفریحی فوق العاده ای را به گردشگران ارائه می کند.

بنای ملی: این برجی که نماد مبارزه برای اندونزی است، در جاکارتای مرکزی قرار دارد. برج «بنای ملی» در سال 1975 به بهره برداری رسید تا با ارتفاع 132 متری خود نمادی برای استقلال کشور باشد.

دریاچه براتان: مکانی بسیار شناخته شده و معروف در بالی است. معبد، دریاچه زیبا و کوهستان دیدنی اش سالیانه گردشگران متعددی را به سوی خود جذب می کند.

خیابان جالان مالیوبورو: خیابانی به طول 2 کیلومتر در شهر یاگیوکارتا که محل اصلی خرید به شمار می رود و انواع مرکز خرید و کالا را با هر کیفیتی و هر قیمتی را عرضه می کند.

کاخ کراتون یاگیوکارتا: این کاخ که محل زندگی سلطان شهر و خانواده او است مرکزی فرهنگی و دارای موزه نیز است. کاخ «کراتون یاگیوکارتا» در قرن 18 میلادی تکمیل شده و مکانی بسیار مهم در شهر است.

دانستنی های سفر به اندونزی

مناسب ترین هتل های اندونزی

کشور اندونزی با سابقه دیرینه در توریسم از انواع اقامتگاه ها و هتل های خوب برخوردار است اما بهترین پیشنهادهای می تواند فهرست زیر باشد:

 • واسانتی کوتا بالی
 • سوفیتل نوسا دوا بالی
 • پادما ریزوت اوبود
 • گرند هایت بالی
 • ادن کوتا بالی
 • وایت رز کوتا ریزورت
 • بالی رانی
 • گرند هایت جاکارتا
 • منهتن جاکارتا
 • شرایتون باندرا جاکارتا
 • کراون پلازا جاکارتا
 • پولمن جاکارتا
 • مرلین پارک جاکارتا
 • آکمانی جاکارتا

رستوران های خوب و ارائه دهنده غذاهای محلی و متفاوت

اندونزی کشوری بین المللی و مسلمان است بنابراین شما هیچ وقت مشکل غذا را در این کشور نخواهید داشت. رستوران های بین المللی با غذاهای حلال در اکثر نقاط کشور در دسترس خواهند بود.

رستوران های پیشنهادی

 • نماز داینینگ با تزئینات متفاوت و خاص در خیابان گوناوارمان جاکارتا
 • پوتوس وایلد گینگر با غذاهای خانگی و سنتی در خیابان گادونگ اوبود
 • ملتینگ ووت وارونگ با غذاهای اندونزیایی در خیابان جلان گوتامای اوبود
 • کوبو ات مانداپا با غذاهای مدیترانه ای و اروپایی با فضایی عاشقانه در خیابان جلان رایا در اوبود
 • سایان هاوس با غذاهای آسیایی، اروپایی و گیاهی در خیابان رایان سایان اوبود
 • کیسمت و لانج با غذاهای گیاهی در خیابان دویسیتا در اوبود
 • پلانکو پار ماندیف با غذاهای اندونزیایی و گیاهی در خیابان جالان رایان اوبود
 • سویت اورنج وارونگ با غذاهای آسیایی و اندونزیایی در خیابان جالان کاجنگ اوبود
 • مودرا با غذاهای ژاپنی و آسیایی و موسیقی زنده در خیابان جالان گوتاما در اوبود
 • لارا مونا با غذاهای ژاپنی، آسیایی و مدیترانه ای در خیابان جالان دویساتا در اوبود
 • مدیترانه با غذاهای مدیترانه ای و ایتالیا یی در خیابان جالان تیرتوپوران یوگیوکارتا
 • کمانگی با غذاهای اندونزیایی و ایتالیایی در خیابان جالان پادما در یوگیا کارتا

مراکز خرید مهم اندونزی

مراکز خرید بالی

 1. کاتا بیچ واک بالی برای علاقه مندان به برند
 2. اوبود آرت مارکت برای علاقه مندان شال و روسری و صنایع دستی
 3. گالریا بالی با اجناس ویژه
 4. مرکز خرید دیسکاوری با دید فوق العاده ساحلی با تمامی امکانات
 5. بازار سوکاواتی آرت بزرگ ترین در عرضه صنایع دستی
 6. بالی کالکشن برای عاشقان برند
 7. بازار روستای سلاک برای علاقه مندان به زیورآلات و نقره و طلا
 8. مانکی فارست با برند های بین المللی و مغازه های لوکس

مراکز خرید جاکارتا

 1. بازار بزرگ جاکارتا
 2. مال تامان انگرک بزرگترین مرکز خرید مدرن در اندونزی
 3. پلازا سنایان برای لوازم خانگی و برندهای لوکس
 4. پوندوک ایندا مال که معمولی اما بزرگ است
 5. گانداریا سیتی محبوب کودکان

سوغاتی های اندونزی

صنایع دستی و آثار هنری ارزان و متنوع، پارچه های سنتی باتیک و ایکات، لباس محلی سارونگ، لوازم آرایشی، لباس های گرمسیری، ادویه جات، سنگ های قیمتی و جواهرات، نقاشی، پوشاک و شکلات.

پرواز مستقیم تهران – جاکارتا

بهترین راه برای اندونزی قطعا مسیر هوایی است. امروزه با پروازی در حدود 9 ساعت و با قیمت حدودی 2 میلیون تومان، می توانید به اندونزی سفر کنید. اما پیشنهاد یم کنم با ثبت نام در تورهای اندونزی (تور بالی – تور جاکارتا) به دیدار از سرزمین آتشفشان ها بروید.

ویزای توریستی اندونزی

اگر می خواهید با تور اندونزی به کشور اندونزی سفر کنید و از جاذبه های گردشگری زیبای اندونزی بازدید کنید، باید ویزای توریستی اندونزی را تهیه کنید.

هزینه های اقامت، حمل و نقل و غذا

اندونزی کشوری تقریبا ارزان به شمار می رود و چه از لحاظ هزینه های اقامتی، چه از لحاظ هزینه های رفت و آمد و حتی خوراک و پوشاک شما با هزینه هایی کمتر از ایران روبرو خواهید شد که این خود حسن بزرگی است.

آب و هوا و پوشاک همراه

اندونزی کشوری کاملا استوایی است با رطوبتی بین 70 تا 90 درصد و دمای هوایی بین 20 تا 30 درجه که شرایطی همچون جنوب ایران را دارد. شاید تنها مشکل باران های شدید باشد که همراه داشتن ملزومات خاص خود را می طلبد. با این اوصاف زمان خاصی برای بازدید پیشنهاد نمی شود چراکه در این کشور تقریبا در تمام فصول سال، آب و هوا شرایط یکسانی را داراست.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید