دریافت ویزای ایران (توریستی، تجاری و مولتی)

توسط

تمام افرادی که وارد ایران می شوند، برای دریافت ویزا (با توجه به نوع فعالیت و دفعات ورود به ایران) در سه دسته ی ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای مولتی (کثیر المسافرت) قرار می گیرند.

شما برای دریافت ویزای ایران نیاز به شناخت انواع ویزا خواهید داشت. در ادامه با این سه نوع روادید بیشتر آشنا خواهید شد.

تمامی بازدیدکنندگانی که برای سیاحت و گردش به کشور ایران سفر می کنند نیار به دریافت ویزای توریستی خواهند داشت. اگر شما می خواهید مهمان تان را به ایران دعوت کنید باید به فکر ویزای توریستی برای این عزیزان باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا توریستی

اسکن رنگی پاسپورت میهمان
اسکن رنگی صفحه اول شناسنامه میزبان
فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و میهمان که از طریق دالاهو در اختیار شما قرار می گیرد.

ویزای تجاری ایران

ویزای ایران برای افرادی که به منظور تجاری قصد سفر به ایران دارند با عنوان «ویزای شرکتی ایران» و یا «ویزای تجاری ایران» صادر می شود. در صورتی که شما قصد تجارت با افراد خارجی دارید می توانید از این امکان استفاده کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تجاری

نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضا رسمی مدیرعامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزا کثیرالمسافرت ایران از وزارت خارجه و ذکر علت دعوت از ایشان.
روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت.
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالای 6 ماه)
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول شناسنامه میزبان
فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و مهمان که از طریق دالاهو در اختیار شما قرار می گیرد.

نکته: میزبان افراد برای ویزای تجاری ایران باید مدیرعامل شرکت و یا سازمان دعوت کننده تبعه خارجی باشد.

ویزای مولتی (کثیرالمسافرت)

دریافت ویزای مولتی یا ویزای کثیرالمسافرت ایران فقط برای افرادی که به صورت کاری به ایران سفر می کنند، امکان پذیر است. این ویزا با توجه به تعدد سفرهای فرد در سال گذشته با اعتبارهای متفاوتی صادر می شود. اعتبار ویزای مولتی یا ویزای کثیرالمسافرت ایران بسته به کشور تبعه خارجی و تعداد سفرهای انجام شده در سال قبل از درخواست ویزای مولتی، معمولا بین سه ماه، شش ماه یا یک سال متغییر است. صرفه جویی در زمان و هزینه برای دریافت ویزا در دفعات متعدد و همچنین عدم نگرانی از مشکلات دریافت ویزا از مزیت های این ویزا است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی

اصل نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضا رسمی مدیر عامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزا کثیرالمسافرت ایران از وزارت خارجه و ذکر علت دعوت از ایشان.
روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت.
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالای 6 ماه)
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول شناسنامه میزبان
کپی صفحات پاسپورت ورود و خروج ایران در طول یکسال گذشته
فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و میهمان که از طریق دالاهو در اختیار شما قرار می گیرد.

نکات قابل توجه

هزینه پرداختی شما برای دریافت ویزای مولتی مبلغ 217.000 تومان خواهد بود.
مدت زمان ارائه کد ارجاع (کد رفرنس) برای این ویزا طولانی تر از ویزای توریستی ایران است.
اگر مهمان شما قبلا ویزای تجاری گرفته باشد، روند دریافت ویزای مولتی برای ایشان تسهیل می شود.

دریافت ویزای ایران

ویزای ایران 3 ماه اعتبار دارد و مسافرین می توانند 30 روز در کشور ایران اقامت داشته باشند. البته در صورت موافقت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این مدت تا 60 روز هم قابل افزایش است.

قوانین و مقررات روادید ایران

در صورتی که مهمانان شما از اتباع کشورهای سوریه، ترکیه، لبنان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، بولیوی و مصر هستند بدون آن که به ویزا نیاز داشته باشند، می توانند برای مدت زمان مشخصی به ایران سفر کنند.

اتباع سه کشور آمریکا، انگلیس و کانادا تنها در صورتی امکان دریافت ویزای توریستی ایران را خواهند داشت که در قالب تور به ایران سفر کنند. برنامه سفر اتباع این سه کشور بایستی کاملا مشخص باشد، مواردی مانند اقامت گاه، جاذبه هایی که مورد بازدید قرار خواهند گرفت، تاریخ دقیق ورود و خروج و در بعضی موارد مسیرهای مورد نظر برای تردد بایستی حتما ذکر شود.

گردشگران آمریکایی به غیر از الزام به سفر در قالب تور بایستی در تمام سفر همراه یکی از راهنمایان تایید شده تایید شده از طرف میراث فرهنگی، وزارت خارجه و پلیس اتباع خارجی سفر کنند.

اتباع چهار کشور بنگلادش، افغانستان، پاکستان و سریلانکا امکان اقدام برای گرفتن کد ارجاع (رفرنس کد) از آژانس های گردشگری را ندارند.

منبع: دالاهو

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید