تساوی تیم ملی فوتبال ایران برابر ترکمنستان

توسط

تیم ملی فوتبال ایران نخستین دیدار خود در مرحله انتخابی جام جهانی و جام ملت های آسیا برابر ترکمنستان را با تساوی به پایان رساند تا اولین 2 امتیاز در این مرحله را از دست بدهد.

در ادامه دیدارهای هفته دوم از مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت های 2019 امارات، بعد از ظهر سه شنبه تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 17:30 در ورزشگاه اسپرت تاپلومی شهر داش آغوز به مصاف تیم ملی ترکمنستان رفت که این دیدار با تساوی 1-1 به پایان رسید. سردار آزمون دقیقه 2 و مینگازوف دقیقه 45 برای ترکمنستان گل زدند.

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمد حسین کنعانی زادگان، وریا غفوری، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، وحید امیری (67 رضا قوچان نژاد) مهدی ترابی و سردار آزمون به میدان رفت.

شاگردان کارلوس کی روش در شروع این دیدار نمایش خوبی داشتند و خیلی زود به گل رسیدند و ادامه می توانستند بر تعداد گل های خود اضافه کنند اما استفاده نکردن از موقعیت ها و زمین نامناسب ورزشگاه این فرصت را از آنها گرفت. در حالی که تیم ملی ایران خود را برنده نیمه اول می دانست، این تیم ترکمنستان بود که با عبور از خط دفاعی ایران از جناح راست توپی را روی دروازه ارسال کرد که این توپ زمینی درون محوطه شش قدم به مینگازوف رسید و او با ضربه ای آرام دروازه را باز کرد.

در نیمه دوم تیم ملی فوتبال ایران حملات زیادی را روی دروازه ترکمنستان پی ریزی کرد اما بی برنامگی و سردرگمی بازیکنان باعث شد هیچکدام از این موقعیت ها به گل تبدیل نشود. بازی بسته تیم ملی ترکمنستان هم به نتیجه نگرفتن تیم ملی ایران کمک کرد.

شایان ذکر است که چند روز پیش از برگزاری مسابقه، مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردند که دیدار تیم های ملی ایران و ترکمنستان در استان داش آغوز برگزار خواهد شد که مسئولان فدراسیون ایران نسبت به این موضوع اعتراض کردند. ایرانی ها معتقد بودند که این شهر فضا و امکانات مناسب برای برگزاری این مسابقه را ندارد و بازی این دو تیم باید در شهر عشق آباد انجام شود. شهر عشق آباد جدای از اینکه پایتخت ترکمنستان است، نزدیک ترین نقطه و شهر به شمال شرقی ایران و در نزدیک شهر درگز قرار دارد. دسترسی به عشق آباد با پرواز مشهد-عشق آباد خیلی راحت است.

تا جایی که می دانیم و دیده ایم، همیشه رسم بر این بوده که پایتخت کشورهای میزبان، محل برگزاری بازی های تیم های ملی است اما ترکمنی ها در یک تصمیم عجیب و البته شیطنت آمیز داش آغوز را به عنوان شهر میزبان بازی با ایران معرفی کردند. شهری در شمال غربی ترکمنستان و در همسایگی ازبکستان که بیشترین فاصله را با خاک ایران دارد!

گفتنی است؛ داش آغوز با نام پیشین داش حوض یکی از استان های شمالی ترکمنستان است و مرکز این استان نیز شهر داش آغوز است. این استان همچنین 8 شهرستان و یک شهر دارد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید