کریستین هاریلا به قله ماناسلو صعود کرد

توسط

کریستین هاریلا کوهنورد نروژی به همراه با پاسداوا و داوا اونگجو بر فراز قله ماناسلو دوازدهمین قله مرتغع دنیا ایستاد.

کریستین هاریلا کوه نورد نروژی در همراهی با پاسداوا و داوا اونگجو بعد از ظهر امروز بر فراز قله ماناسلو دوازدهمین قله از پروژه صعود سرعتی به تمامی هشت هزارمتری ها ایستاد.

کریستین هاریلا حالا برای تکمیل پروژه خود فقط مجوز کشور چین برای قله چوآیو و قله شیشاپانگما را لازم دارد.

سه کوه نورد یاد شده در کمتر از پنج ماه دوازده قله را در کنار هم صعود کرده اند. سانوشرپای 48 ساله نیز امروز ماناسلو را برای چهارمین بار صعود کرد. سانو تنها فردی است که تمامی هشت هزار متری ها را برای دومین بار صعود کرده اما اولین بار است که قله واقعی را صعود می کند.

کریستین هاریلا به قله ماناسلو صعود کرد
کریستین هاریلا به قله ماناسلو صعود کرد

با آرزوی موفقیت برای ایرانی های مقیم کمپ اصلی قله ماناسلو به ویژه ملیکا خلیلی در صعود موفق و بازگشتی ایمن از این قله.

کریستین هاریلا کوهنورد 36 ساله نروژی پروژه ای در دست اجرا دارد نظیر آنچه که نیرمال پورجا انجام داده، صعود سرعتیِ چهارده قله هشت هزار متری در کم ترین زمان و تاکنون موفق به صعود شش قله از این پروژه شده، از اکسیژن، طناب، حمایت دو شرپای راهنما و هلیکوپتر برای جابه جایی بین کمپ های اصلی، استفاده می کند اما برعکس نیرمال پورجا، پروژه خود را یک کار گروهی می داند.

کریستین هاریلا از تمامی کمک هایی که فناوری و منابع انسانی می توانند ارائه دهند برخوردار بوده، هلیکوپتر، اکسیژن و پشتیبانی در مسیر. او گفته که چیزی را پنهان نمی کند و مهم است که از همان ابتدا همه چیز روشن باشد. مردم هر طور که می خواهند می توانند صعود کنند اما باید صادق باشند که چگونه این کار را انجام می دهند. من از اکسیژن استفاده می کنم، بار حمل نمی کنم و متکی به پاسداوا و عمو داوا هستم. سایر عوامل را نمی توان کنترل کرد.

منبع خبر: هیمالین تایمز

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید