افتتاح کتابخانه در بارگاه سوم (ارتفاع 4200) متری دماوند

توسط

با همکاری فدراسیون کوهنوردی و وزارت ارشاد صورت گرفت: افتتاح کتابخانه در ارتفاع 4200 متری دماوند و اهدا کتاب توسط کوهنورد آلمانی

فدراسیون کوهنوردی و وزارت ارشاد طی اقدامی مشترک در ارتفاع 4200 متری قله دماوند کتابخانه‌‌ افتتاح کردند. در آستانه‌ی رویداد بزرگ فرهنگی کشور با عنوان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طی اقدامی مشترک بین فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک کتابخانه‌ی کوهستانی در «بارگاه سوم قله دماوند» به ارتفاع 4200 متری افتتاح شد.

به همت جمعی از کوهنوردان، همراه با «ربیع مشایخ» نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم‌چنین «ساریخانی» رئیس کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون، در روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه 93، تعدادی کتاب در زمینه‌های مختلف با کوله پشتی به بارگاه سوم منتقل شد و یک کتابخانه‌ی کوهستانی در این پناهگاه ایجاد شد که مورد استقبال کوه‌نوردان حاضر نیز قرار گرفت. یک کوهنورد آلمانی نیز که در زمان افتتاح کتابخانه کوهستان در بارگاه سوم حضور داشت، کتابی را به این کتابخانه اهداء کرد.

رئیس کارگروه پناهگاه‌های فدراسیون تصریح کرد؛ با توجه به مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه‌های کوهستان به مرور در سایر قرارگاه‌ها و پناهگاه‌ها نیز از جمله «رودبارک» و «ونداربن» ایجاد خواهد شد.

منبع: دماوند ادونچر

1 نظر
  1. مهوش 10 سال قبل
    پاسخ

    عاليه…

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید