پیکر کوهنورد مفقود شده هرمزگانی پیدا شد

توسط

پس از 28 روز از مفقود شدن کوهنورد هرمزگانی و تلاش های بسیار تیم های مختلف جستجو و نجات عصر امروز 27 خرداد ماه 95 پیکر وی در ارتفاعات پایین دره یخار یافت شد.

به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران، امروز پنجشنبه 27 خرداد تیم دو نفره از کوهنوردان همدانی در حین صعود در انتهای مسیر استله سر و ابتدای دره یخار در حال صعود بودند که در ارتفاع حدود 4300 متری کوه دماوند با پیکر وی مواجه شدند و پس از بررسی مدارک همراه وی به هویت وی پی بردند و بلافاصله موضوع را به مسئولین فدراسیون، بخش جستجو و نجات فدراسیون و امدادگران هلال احمر اطلاع دادند.

پیکر این کوهنورد در ابتدای شروع دره یخار در منطقه موسوم به مسیر عباس جعفری و 200 متر بالاتر از دوراهی ابتدای دره یخار پیدا شد.

همزمان موضوع به هیات کوهنوردی استان هرمزگان اطلاع داده شد و بلافاصله جلسه ای جهت هماهنگی اقدامات لازم و اعزام تیم امدادگر به تهران تشکیل شد که با توجه به وجود پیکر مرحوم “برکت صادقی” در ارتفاع نسبتا پایین و امکان امداد در این ارتفاع با توجه به شرایط جوی متغیر که از عصر امروز در منطقه حکمفرما شده قرار شد تیم فردا به تهران اعزام شده و با همراهی دو تن از کوهنوردان هیمالیانورد گروه کوهنوردی همت شمیران و هیات کوهنوردی شمیرانات اقدامات لازم جهت انتقال پیکر وی انجام شود.

همچنین تیمی از امدادگران کوهستان هلال احمر پلور به سرپرستی “داود لشکری” مسئول این پایگاه فردا صبح به منطقه اعزام می شوند تا بهترین راه و شرایط دسترسی و امکانات فنی لازم را برای تیم امداد بررسی کنند. همچنین سایر اقدامات قانونی همچون اطلاع به نیروی انتظامی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.

اطلاعات بیشتر در پست های بعدی ارائه خواهد شد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید