گزارش تیم جستجو و نجات البرز اعزامی به قله دماوند

توسط

در پی مفقود شدن کوهنورد هرمزگانی به نام آقای “برکت صادقی” در مسیر قله دماوند و متعاقب تلاش های تیم های مختلف جستجو و نجات که متاسفانه نتیجه ای در بر نداشت، یک تیم پنج نفره متشکل از اعضای منتخب تیم هیمالیانوردی استان البزر و دو نفر از کوهنوردان آزاد به سرپرستی آقای رضا حیدری عصر شنبه هشتم خرداد ماه به قرارگاه پلور اعزام شدند.

به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران؛ اعضای تیم پس از دریافت اطلاعات هواشناسی روز مفقود شدن، از محسن هاشم نژاد کارشناس هواشناسی کوهستان، به این نتیجه می رسند که در آن روز سرعت باد در ارتفاعات دماوند 90 کیلومتر در ساعت همراه با رگبار و دید کم بوده که جهت وزش باد هم از جنوب غرب به سمت شرق بوده است.

با توجه به یافته های هواشناسی اعضای تیم روز یکشنبه عملیات جستجوی خود را به صورت کرده ای از ارتفاع 3900 متری تا آبشار یخی در مسیر کافر دره آغاز کردند.

تیم جستجو در ارتفاع 4350 متری داخل کافر دره دو وسیله را پیدا می کنند و پس از اتمام عملیات و بازگشت تیم به قرارگاه پلور در ساعت 11 شب یکشنبه، خانواده کوهنورد هرمزگانی که در قرارگاه پلور مستقر هستند، تایید می کنند که این وسایل متعلق به آقای صادقی هستند.

قرار است فردا مجددا یک تیم جستجو از هلال احمر به همراه آقای رضا حیدری توسط بالگرد به منطقه اعزام شود.

اعضای تیم جستجو نجات استان البرز در عملیات فوق را آقایان رضا حیدری، علیرضا یوسفیان، علیرضا چهره قانی، بهروز باقری و محمدتقی مددکار تشکیل می دادند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید