معرفی بهترین نقاط کوهنوردی در جهان

توسط

کوهنوردی ورزشی است پرخطر و دشوار و افرادی که وارد آن می شوند ابتدا از مکان های ساده و آسان تمرینات خود را شروع می کنند.

اگر شما هم چندین سال است در این زمینه فعالیت می کنید و به سطحی رسیده اید که بتوانید به نقاط بلند کوه های جهان دست یابید، پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را مطالعه کنید تا با 10 عدد از بهترین نقاط کوهنوردی جهان آشنا شوید.

قله خویتن در مغولستان

اگر روزی به کشور مغولستان سفر کنید، با مناظر طبیعی وسیعی مواجه می شوید که چندین کیلومتر وسعت دارند و می توانند هر فردی را محصور خود کنند. یکی از دیدنی ترین مناظر این کشور نیز کوه خوی تن است که 4374 متر ارتفاع دارد. برای دست یابی به این کوه باید از مناطقی عبور کند که تا حد زیادی دست نخورده اند و لذت این سفر را چندین برابر می کنند.

کلیمانجارو در تانزانیا

بلندترین کوه قاره آفریقا با ارتفاعی 5899 متری سطح صافی دارد که آن را از بسیاری کوه های دیگر متمایز کرده است. رسیدن به بالاترین نقطه این کوه کاری بسیار دشوار ولی پر هیجان است. شما می توانید از چند مسیر مختلف به قله آن برسید و از مسیرهای مختلفی هم به پایین باز گردید. در طول این سفر هم می توانید از منظره بی نظیر جنگل های اطراف لذت برید.

آندس در پرو

این رشته کوه از چندین کشور مختلف و از چندین ناحیه آب و هوایی متفاوت عبور کرده است. اگر در امتداد این رشته کوه سفر کنید شما از مناطق بیابانی تا جنگل های انبوه عبور خواهید کرد. همچنین شهر گم شده ماچوپیچو که در سال 1911 کشف شد نیز در قسمتی قابل مشاهده است. بلندترین قله این رشته کوه 6962 متر ارتفاع دارد.

کوه اورست در نپال

اورست با ارتفاعی 8848 متری، قله اورست بلندترین کوه جهان است. دستیابی به بلندترین نقطه این کوه یکی از بزرگ ترین اهداف کوهنوردان در سراسر جهان محسوب می شود و تا کنون بیش از 2 هزار نفر موفق شده اند تا به این هدف دست یابند.

ماترهورن در سوئیس

این کوه هرمی شکل شناخته ترین قله اروپا است که در ارتفاعات آلپ سوئیس قرار دارد. برای افراد بسیاری بالا رفتن از این کوه که در محل تولد کوهنوردی واقع شده است یک آرزو است.

کوه البروس در روسیه

کوه آلبروس با 5642 متر ارتفاع در منطقه ای با طبیعتی متنوع واقع شده است و به عنوان برجی مراقب در میان اروپا و آسیا قرار گرفته است. افرادی که به این منطقه سفر می کنند علاوه بر مناظر طبیعی فوق العاده زیبا می توانند با بومیان چند فرهنگی نیز آشنا شوند.

کوه های Cilaltépetl and Iztaccíhuatl در مکزیک

در قلب کشور مکزیک با فاصله ای 1200 کیلومتری از آمریکا دو کوه بلند واقع شده که اولین آن 5614 متر و دومین آن 5233 متر ارتفاع دارد. بالا رفتن از این دو قله آتش فشانی یکی از لذت بخش ترین فعالیت هایی است که یک کوهنورد می تواند داشته باشد.

دنالی در آلاسکا

کوهی در آلاسکا با ارتفاعی 6194 متری، این کوه عظیم بلندترین کوه آمریکای شمالی است و هر ساله افراد بسیاری به منظور صعود به قله آن به این منطقه سفر می کنند. پایین ترین نقطه این کوه تا قله آن 5490 متر اختلاف ارتفاع دارد، یعنی بیش ترین تفاوت ارتفاع در جهان.

آناپورنا در نپال

از نظر تنوع اجتماعی و طبیعی هیچ منطقه ای همانند آناپورنا نیست. شما می توانید در این ناحیه جنگل های بامبو تا تعدادی از بلندترین کوه های جهان را ببینید. کوه معروف تورانگ لا نیز با 5368 متر ارتفاع در همین منطقه واقع شده است.

دماوند در ایران

کشور ایران رشته کوه های عظیمی را در خود جای داده است و به همین دلیل تعدادی از زیباترین قله ها را به خود اختصاص داده است. معروف ترین قله های ایران یک کوه آتش فشانی است که 5609 متر ارتفاع دارد و افرادی که به بالاترین نقطه آن صعود می کنند می توانند از منظره های بی نظیر لذت ببرند که احتمالا در هیچ جای ایران نظیر ندارد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید