کاخ شون برون، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش

توسط

کاخ شون برون به معنای «چشمه زیبا» یکی از جاذبه های مهم توریستی در وین به شمار می آید.

کاخ شون برون، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین پایتخت اتریش بوده است و اکنون یکی از آثار مهم فرهنگی این کشور است که تا سال 1960 بنا شده است.

این کاخ بیش از 1400 اتاق دارد که به سبک روکوکو تزیین شده اند. کاخ ها و باغ ها نشان دهنده سلیقه ها، علایق و آرزوهای پادشاهان این کشور هستند.

در بنای این کاخ، باغ هایی وجود دارد که به سبک های مختلف طراحی و شکل داده شده است. همچنین قدیمی ترین باغ وحش موجود دنیا، در این باغ قرار دارد که در سال 1752 تاسیس شده است.

قصر شونبرون در دوره باروک ساخته شده و در آن سالنی قرار دارد که به سالن ایرانی مشهور است و معماری آن به سبک معماری ایران است. همچنین شونبرون دارای یک گلخانه بسیار بزرگ و مجهز است که در نوع خود بی نظیر است و تنوع گیاهانی که در آن کاشته شده تا آنجا است که تا 100 سال پیش در آنجا درخت انار کاشته می شده است.

گفته می شود، از آنجاکه برای یکی از دختران شاهانی که در این کاخ اقامت داشته است، از طرف روسای کشورهای دیگر حیوانات زیادی هدیه داده می شده است، لذا آن دختر از پدرش فضایی را برای نگهداری حیواناتش درخواست می کند که نهایتا به باغ وحش شونبرون تبدیل می شود.

منبع: ویکی پدیا

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید