جریمه سنگین، پاداش صعود 31 قله صعود نشده نپال!

توسط

«شان بورچ» کوهنورد آمریکایی، از صعود 31 قله صعود نشده ی نپال خبر داد و با جریمه ای سنگین مواجه شد.

پس از آنکه کوهنورد آمریکایی با افتخار از صعود 31 قله صعود نشده نپال در مدت 21 روز به کاتماندو بازگشت از این غافل بود که برخلاف کشورش در این سوی دنیا برای بالا رفتن از هرکوهی نیاز به اخذ مجوز دارد. حال «شان بورچ Sean Burch» مجبور است تلاش کند در مقابل وزارت گردشگری نپال به جای ثبت صعودهایش از محکومیت آینده خود جلوگیری کند!

ظاهرا شان بورچ دارای مجوزی بین 11 تا 31 اکتبر برای ورود به منطقه و صعود قلل Humla بوده است. اما در این مجوز نامی از قلل منطقه برده نشده و این امر محل اختلاف میان کوهنورد آمریکایی و مقامات وزارت گردشگری نپال است.

در میان قلل صعود شده اسامی چون: Kangnun Himal ، Chandi Himal (6142 متر) ، Changla Himal (6536 متر) به چشم می خورد.

حال با شکایت واصله به دفتر گردشگری نپال و وزارت فرهنگ، توریست و هوانوردی نپال، شان بورچ متحمل جریمه سنگینی از جمله 10 سال ممنوعیت از ورود به نپال و تا 3 برابر هزینه مجوز یعنی پرداخت مبلغ 11 هزار دلار آمریکا خواهد شد! مبلغی که با اخذ مجوز صعود به اورست برابری می کند!

اینک شان بورچ به کشور خود بازگشته و منتظر رای صادره نهایی در مورد خود است. اتفاقی که برای زوج هندی هم خوش یمن نبود و بخاطر دروغ پردازی در مورد صعودشان به اورست به 10 سال جلوگیری از ورود به نپال محکوم شدند! و ظاهرن وزارت گردشگری نپال برای هرگونه تخلف در دستیابی غیرقانونی به قلل خود قصد دارد تا با شدت تمام مقابله کند.

منبع: کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید