جاذبه های گردشگری اسپانیا

توسط

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول 1214 کیلومتر) طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

جمعیت اسپانیا 47 میلیون نفر و واحد پول یورو است.

قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیرمسکونی دیگر است. با مساحت 505992 کیلومتر مربع، اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کرده است به طوری که به دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا بدل شده است. امروزه اقلیم، آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی اسپانیا باعث شده تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و همچنین منبع درامد و اشتغال ثابت برای این کشور بدل شود.

مادرید: مادرید پایتخت و بزرگ ترین شهر اسپانیاست که در وسط کشور واقع شده است. این شهر پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اروپا است و منطقه کلانشهری آن پس از لندن و پاریس سومین منطقه کلانشهری بزرگ اروپاست. جمعیت مادرید حدود 3.5 میلیون نفر است.

شهر مادرید به خاطر مرکزیت جغرافیایی، پیشینه، و کارکردهای سیاسی و مالی اش شهر اصلی از شبه جزیره ایبری به شمار می آید. با وجود این که این شهر امروزه شبکه آمدوشد شلوغ و سومین شبکه متروی بزرگ در اروپا را دارد، اما بیش تر محله های آن توانسته اند حال و هوای اصلی خود را حفظ کنند. از خیابان های معروف شهر می توان از کاستلانیا (castellana) و گرن ویا (Gran Via) اشاره کرد.

بارسلون: پر جمعیت ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پر جمعیت ترین شهر اسپانیا و مهم ترین بندر این کشور است. جمعیت شهر بارسلون 1.700.000 است. بارسلون ششمین شهر پر جمعیت اتحادیه اروپا و بزرگ ترین کلان شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلونا یکی از مهم ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است، همچنین فرودگاه بین المللی بارسلونا در سال 2009 بیش از 27 میلیون مسافر را جا به جا کرده است. شهر بارسلون دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع السیر نیز هست که اسپانیا را به فرانسه و سپس پرتغال متصل می کند. بارسلون دوازدهمین شهر جهان و چهارمین شهر اروپا به لحاظ شمار بازدیدکننده در سال است، این شهر سالیانه در حدود 5 میلیون توریست را به خود جذب می کند.

امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران بدل گشته و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. از سوی دیگر این شهر به سبب بناهای معمارانی چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه ای مونتانر به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است.خیابان اصلی شهر خیابان کاتالونیا (Catalunya)و رامبلا (Ramblas) است.

فاصله بارسلون از مادرید: 624 کیلومتر (یک ساعت و ربع پرواز)

تنریف: تنریف با جمعیت 900 هزار نفری، بزرگ ترین و پر جمعیت ترین جزیره بین جزیره های هفت گانه قناری است. سالانه حدود 5 میلیون توریست از این جزیره دیدن می کنند و همین امر باعث شده که در امد اصلی جزیره از این طریق تامین شود.

فاصله تنریف تا مادرید حدود 2.5 ساعت پرواز است.

پالما د مایورکا: پالما د مایورکا (اسپانیایی: Palma de Mallorca) مرکز جزایر بالئارس اسپانیا و مهم ترین شهر و بندر جزیره مایورکا است. این جزیره در 260 کیلومتری جنوب شرق بارسلون قرار گرفته است. جمعیت آن 401.270 نفر و مساحتش 213 کیلومتر مربع است.جزیره مایورکا بزرگ ترین جزیره مجمع الجزایر باله آرس در دریای مدیترانه و در نزدیکی ساحل والنسیا است. جزیره مایورکا از زیباترین جزایر اسپانیا و حتی مدیترانه محسوب می شود. هر سال صدها هزار توریست به جزیره مایورکا و سایر جزایر مجمع الجزایر باله آرس که به جز مایورکا شامل 4 جزیره دیگر مینورکا، ایبیزا، فورمنته را و کابره را است، سفر می کنند. در عین حال ثروتمندان زیادی از گوشه و کنار جهان و به ویژه شیوخ عرب در جزیره مایورکا دارای ویلاهایی هستند که بیش تر به کاخ شبیه است.

مکان های دیدنی این شهر شامل کلیسای جامع سانتاماریا، قلعه Bellver، کوئواس دل (غار اژدها) و سواحل زیبا و منحصر به فرد آن هست.

طول مدت پرواز تا بارسلون 45 دقیقه است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید