درخواست محدودیت سنی برای صعود به اورست

توسط

درخواست محدودیت سنی برای صعود به اورست پس از آن مطرح شد که یک پیرمرد 85 ساله نپالی در تلاش برای ثبت رکورد به عنوان مسن ترین فاتح اورست، جان باخت.

مقامات نپال روز یکشنبه خواستار اعمال محدودیت سنی برای کوهنوردانی شدند که قصد دارند به قله اورست صعود کنند. این درخواست مقامات نپال پس از آن مطرح شد که مین بهادر شیرخان پیرمرد 85 ساله نپالی در تلاش برای ثبت رکورد به عنوان مسن ترین فاتح اورست، جان باخت.

بر اساس قوانین کنونی نپال، افرادی که قصد دارند اورست را فتح کنند باید دست کم 16 سال سن داشته باشند، اما حداکثر سن آن ها در این قوانین مشخص نشده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، «آنگ تشرینگ» رئیس انجمن کوهنوردان نپال در این باره گفت: “قانون محدودیت سنی برای کوهنوردان اورست باید هر چه سریع تر اجرا شود. در صورت اجرای این قانون، جان افراد نجات پیدا خواهد کرد.” این انجمن در تلاش است تا حداکثر سن مجاز برای صعود کنندگان از اورست را 76 سال تعیین کند.

از سال 1953 تاکنون، بیش از چهار هزار کوهنورد توانسته اند اورست را صعود کنند. این در حالی است که صدها کوهنورد نیز در تلاش برای فتح این قله جان باخته اند. حمل مخازن اکسیژن، تجهیزات کوهنوردی پیشرفته، تجهیزات ارتباطی و امکانات پزشکی مناسب باعث شده است میزان این تلفات طی دهه های اخیر کاهش پیدا کند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید