هزینه صعود به قله های بلند دنیا

هزینه صعود به بلندترین قله های جهان چقدر است؟

توسط

در این گزارش هزینه صعود به تعدادی از بلندترین قله های جهان را بررسی می کنیم.

از زمانی که انسان برای اولین بار در سال 1953 به قله اورست صعود کرد، ماجراجویان بسیاری تلاش کرده اند تا به بلندترین کوه جهان صعود کنند. دستیابی به این هدف کاری بسیار دشوار و پر هزینه است و هر کسی نمی تواند به آن دست یابد.

صعود موفقیت آمیز به بلندترین قله های هر قاره به عنوان بزرگ ترین موفقیت هر کوهنورد محسوب می شود. هر فرد با هر هدفی که بخواهد به بلندترین نقطه هر قاره صعود کند باید آماده باشد تا هزینه چند هزار دلاری این ماجراجویی را متقبل شود.

مبلغی که در این سفرها هزینه می شود، صرف غذا، راهنما، لوازم و تمرینات ضروری می شود. در هیچ کدام از این سفرها شما به اتاق خوابی لوکس دسترسی ندارید و هر شب باید در یک کیسه خواب کوچک استراحت کنید. اما افراد علاقه مند به این ورزش حاضر هستند تا این سختی ها و هزینه گران را متحمل شوند تا بتوانند به قله بلندترین کوه های جهان صعود کنند.

آکونکاگوا: هزینه 10 هزار دلار

کوهی واقع در آرژانتین که بلندترین قله آمریکای جنوبی محسوب می شود. این کوه چند مسیر برای صعود دارد، اما امن ترین آن راه شمالی است که کوهنوردان بیش ترین استفاده را از آن می کنند. با این که کشور آرژانتین آب و هوایی گرم و معتدل دارد قله این کوه دمایی در حدود منهای 25 درجه سلسیوس دارد.

البروس: هزینه 10 هزار دلار

کوه آتشفشانی البروس 2 هزار سال پیش فعال بوده و پیش بینی شده که در 50 سال آینده دوباره فعال می شود. این کوه بلندترین قله اروپا محسوب می شود که در روسیه واقع شده است. این کوه از معدود قله های بزرگی است که یک نفر می تواند بخشی از مسیر را با استفاده از تله کابین بپیماید. کوه البروس در افسانه های یونانی نقش بسیار مهمی دارد و گفته شده که محل قرارگیری یکی از خدایان یونانی با نام پرومته است.

دنالی (مک کینلی): هزینه 15 هزار دلار

فرقی ندارد که شما این کوه را با چه نامی بخوانید، این کوه با ارتفاع 6.194 متر بلندترین کوه آمریکای شمالی است و هر سال علاقه مندان بسیاری برای صعود به این مکان مراجعه می کنند. افرادی که علاقه مند هستند تا در آینده به صعود قله های بلند رشته کوه های هیمالیا بپردازند در ابتدا به این کوه می روند تا آمادگی خود را بسنجند. هزینه صعود به این قله در برابر سایر کوه ها چندان زیاد نیست و یک تیم کوچک می تواند با 15 هزار دلار به راحتی این سفر را انجام دهد.

کلیمانجارو: هزینه 2 هزار دلار

برخلاف کوه های سایر قاره ها که چند هفته زمان برای صعود نیاز دارند، شما می توانید در عرض یک هفته به بلندترین نقطه این کوه آتشفشانی صعود کنید. با ارتفاعی 5895 متری این کوه از قله اورست علاقه مندان بیشتری را جذب خود می کند و به همین دلیل احتمالا مسئول مرگ و میرهای بیشتری است.

آناپورنا: هزینه 20 هزار دلار

کوه آناپورنا با 8091 متر ارتفاع، دهمین قله بلند جهان محسوب می شود. افرادی که برای صعود به بالاترین ارتفاع این قله اقدام می کنند در میان حرفه ای ترین کوهنوردان هستند و تقریبا یک سوم افرادی که سعی کرده اند تا این کار را انجام دهند جان خود را از دست داده اند. یک فرد سویسی که رکورد دار صعود سرعتی به قله های جهان است در 28 ساعت به قله این کوه رفت و پس از آن به پایین بازگشت. سفری که برای بیشتر افراد 29 روز زمان می برد.

وینسون ماسیف: هزینه 45 هزار دلار

در جنوب کره زمین شما می توانید این قله بزرگ را بیابید که دما در آن به صورت متوسط منفی 30 درجه است. با این که صعود به آن برای کوهنوردان موضوع افتخارآمیزی نیست اما هر کسی نمی تواند سختی ها و دشواری های راه این صعود را تحمل کند. به دلیل محل قرارگیری این کوه، خورشید در طول زمستان غروب نمی کند و این منطقه همیشه از نور خورشید بهره می برد. به دلیل دشواری راه و کمبود امکانات هزینه صعود، بدون در نظر گرفتن وسایل، بیش از 40 هزار دلار است.

کی 2: هزینه 50 هزار دلار

قله اورست شاید بلندترین قله جهان باشد اما با این حال K2 شرایط بسیار سخت تری برای صعود دارد. این کوه که در مرز پاکستان و چین واقع شده است در زمستان به دلیل آب و هوای بسیار سرد غیرقابل دسترس است. به دلیل مسیرهای باریک تر و سطح بسیار ناهموار تر این کوه، صعود به قله آن بسیار سخت تر است و از هر 5 نفری که اقدام به انجام این کار کرده اند یکی جان خود را از دست داده است. هزینه صعود به قله کی 2 نیز همانند سایر هشت هزار متری ها زیاد است.

اورست: هزینه 110 هزار دلار

اخیرا نپال هزینه مجوز صعود به قله اورست را از 25 هزار دلار به 11 هزار دلار کاهش داد. تیم های کوهنوردی به عنوان بخش بزرگی از اقتصاد کشور نپال محسوب می شوند. اولین صعود به قله اورست در سال 1953 انجام شد و پس از آن نزدیک به 7000 نفر به این بالای این کوه صعود کرده اند. یک سفر به بالاترین نقطه کره زمین نزدیک به 30 روز زمان نیاز دارد. این سفرهای درازمدت از 50 هزار تا 110 هزار دلار برای هر فرد هزینه خواهد برد.

پیشنهاد مطالعه:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید