تکنیک های ساده عکاسی در سفر

توسط

یکی از رایج ترین و محبوب ترین کارها در هنگام مسافرت عکاسی است. عکس هایی که مطمئنا بعدها تبدیل به خاطراتی می شوند که تا سال ها باقی می مانند. این عکس ها گاهی با دوربین های عکاسی و گاهی با تلفن های همراه گرفته می شوند.

برخی از افراد تعداد بی شماری عکس در مکان های مختلف می گیرند و سپس از میان آن ها، بهترین ها را انتخاب می کنند. اما آیا دلتان می خواهد، بهترین عکس ها را خودتان با لنز دوربین تان ثبت کنید؟

تعداد عکس هایی که از مناظر طبیعی و یا آثار باستانی گرفته شده اند بی شمار است. پس برای اینکه عکسی که گرفته اید خاص باشد، باید اندکی خلاقیت داشته باشید و به تمام محیط اطراف توجه کنید.

1. صبر به هنگام عکاسی، در اولویت اول قرار دارد. اگر می خواهید از مکانی عکس بگیرید، اندکی صبر کنید شاید موقعیت بهتری در انتظارتان باشد. معمولا عابرانی که از کنار آن مکان گذر می کنند یا دوچرخه سواری که در آن نزدیکی است می تواند تفاوتی در عکس تان ایجاد کند.

2. از غریبه ها و رهگذران نیز در عکس تان استفاده کنید. هنگامی که از افراد محلی یا مسافران دیگر عکس می گیرید، ناخودآگاه خاطره ای را ثبت می کنید. علی الخصوص اگر شخص، لباس محلی به تن داشته باشد یا در حال انجام کار خاصی باشد.

3. یادداشت برداری کنید. قبل از سفر، مکان های دیدنی آن شهر را یادداشت کنید تا به هنگام رسیدن به مقصد مکانی را از دست ندهید. هم چنین به چیزهای کوچکی همچون گل ها، میوه هایی که مربوط به آن شهر است توجه کنید. چراکه مانند آن ها را در شهر خودتان ندارید.

4. تصاویرتان را ادیت کنید، اما بیش از حد ادیت نکنید. عکاسان حرفه ای، تغییرات قابل توجهی بر روی عکس های خود انجام نمی دهند، اما شما که تازه کار هستید، باید اندکی بر روی عکس های خود کار کنید. فقط به یاد داشته باشید بیش از حد از فیلتر استفاده نکنید.

5. تا بی نهایت فرصت ندارید. نکته طلایی عکاسی در سفر این است که باید دوربین خود را در حالت آماده قرار دهید تا اگر به موردی برخوردید فورا از آن عکس بگیرید. شاید صحنه دلخواه تان، برای بار دوم تکرار نشود.

نکات طلایی برای عکاسی در سفر

1. اگر برای عکاسی سفر کرده اید یا قصد دارید تعداد زیادی از خاطرات سفر را ثبت کنید، تا حد ممکن از بردن وسایل و تجهیزات اضافی خودداری کنید. تنها دوربین خود را به همراه داشته باشید.

2. لحظاتی را توقف کنید و محیط اطراف را به دقت تماشا کنید. هم چنین به مسیری که از آن آمده اید نیز نگاهی بیندازید، شاید پشت سر خود چیزی را ندیده باشید.

3. مکان مناسبی را برای توقف خود پیدا کنید تا به راحتی بتوانید فریم بندی نمایید. و مردم و یا وسایل نقلیه دست و بال شما را نبندند.

اشتباهات رایج در هنگام عکاسی در سفر

1. پیش از خروج از هتل، به دقت تجهیزات عکاسی خود را چک کنید. ممکن است باتری دوربین تان ضعیف باشد یا کارت حافظه دوربین پر باشد.

2. دوربین را در مقابل چشمان خود نگه ندارید. دوربین را در دستان خود نگه دارید تا به آسانی بتوانید محیط اطراف را ببینید.

3. در هنگام عکاسی سعی کنید جلب توجه نکنید. چرا که ممکن است موقعیت دلخواه خودتان را از دست بدهید و یا سوژه مورد نظر تغییرحالت دهد.

4. از فوتوشاپ استفاده نکنید. درست است که با فوتوشاپ می توانید هر کاری انجام دهید اما تغییراتی که به وسیله آن انجام می دهید، اصالت عکس شما را زیر سوال می برد.

مطالب پیشنهادی:

  1. عکاسی از کوه و طبیعت
  2. نکات و تکنیک های عکاسی از کوه ها

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید