ترکینگ (trekking) (کوه پیمایی) چیست؟

توسط

ترکینگ به معنی مسافرت پیاده در مناطقی است که وسایل نقلیه در آنجا نباشد یا امکان آمدن آن ها وجود نداشته باشد. ترکینگ معمولا به پیاده روی در مسیرهای گوناگون گفته می شود اما به پیاده روی های ماجراجویانه طی چند روز هم ترکینگ می گویند.

در ترکینگ (کوه پیمایی) هم ممکن است فرد یک کوله پشتی سبک با خود همراه داشته باشد. در ترکینگ (کوه پیمایی) معمولا زمین های پست و ناهموار و مسیرهای طولانی به مبارزه طلبیده می شود.

ترکینگ (کوه پیمایی) معمولا به برنامه ریزی طولانی از مدت ها قبل نیاز ندارد و تنها کافی است شما تصمیم بگیرید و سفرتان را آغاز کنید. ترکینگ معمولا از نظر فنی از یک پکینگ (packing) (کوهنوردی نیمه سنگین) سبک تر و راحت تر است. ولی مانند بک پکینگ به ابزار و تجهیزات و کفش مخصوص نیازمند است تا مسیرهای طولانی را به راحتی پشت سر بگذارید. مثلا یک کفش خوب برای ترکینگ باید سبک باشد تا فشارهای وارد آمده به پا را تعدیل کند.

به آن دسته از کوهنوردانی که قصد رفتن به ترکینگ دارند و از وزن بالایی برخوردارند و یا تجهیزات سنگینی با خود حمل می کنند، توصیه می شود که از کفش های پکینگ استفاده کنند و یا آن هایی که به دنبال یک کفش گرم و راحت برای استفاده شهری در زمستان می گردند و یا کسانی که با دستور پزشک، نیاز به استفاده از یک کفش خوب برای حمایت از مچ پا دارند، می توانند از کفش های ترکینگ (کوهپیمایی) استفاده کنند.

4 نظر
 1. زهرا 8 سال قبل
  پاسخ

  سلام مطلب شما رو خوندم و جواب سوالم رو گرفتم. خیلی ممنون امیدوارم در این زندگی مهیج موفق باشین.

 2. احمد محمودی 7 سال قبل
  پاسخ

  با سلام ممنون از بیان شیوا و ساده شما

 3. فروع 5 سال قبل
  پاسخ

  سلام. با کفش ترکینگ میشه دو صبحگاهی رو آسفالت انجام داد؟

 4. امین 5 سال قبل
  پاسخ

  سلام منظور از ترک کردن مسیر چسیت مثلا با دوچرخه

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید