دو عملیات امداد و نجات در اشترانکوه

توسط

در تاریخ دوازدهم خرداد ماه، در پی تماس تلفنی (ساعت 10 صبح) با مسئول امداد و نجات هلال احمر شهرستان ازنا مبنی بر گرفتار شدن یک کوهنورد اهوازی در مسیر قله سنبران (پناهگاه گل گل) که دچار مشکل تنفسی شده بود، سریعا یک تیم پیشرو و یک تیم پشتیبان جهت امدادرسانی به منطقه اعزام شدند.

به گزارش رویای هیمالیا به نقل از امداد و نجات هلال احمر ازنا؛ تیم پیشرو، مصدوم را که دچار بیهوشی کامل شده بود با اکسیژن درمانی و اقدامات اولیه و پیش بیمارستانی از مرگ حتمی نجات داده و پس از 7 ساعت تلاش بی وقفه، مصدوم به ارتفاعات پائین و سپس به بیمارستان امام علی (ع) انتقال داده شد.

بر اساس این گزارش؛ در حالی که تیم امداد و نجات پایان عملیات را اعلام کرده و اعضای آن در حال بازگشت به پایگاه بودند، تماس تلفنی اورژانس با مسئول امداد و نجات هلال احمر ازنا حاکی از حادثه دیگری در منطقه داشت.

در حادثه دوم، یک بانوی کوهنورد مشهدی در منطقه سنگ مثقال در مسیر قله سن بران دچار مشکل تنفسی شده بود. تیم امداد بین خستگی و انسان دوستی، انسان دوستی را انتخاب می کنند و ساعت 19 عصر، عملیات جدید را شروع کرده و پس از ساعت ها تلاش و رسیدن به مصدوم و انجام اقدامات پیش بیمارستانی و درمان سرپایی در پناهگاه گل گل که باعث بهبودی وضعیت مصدوم می شود سرانجام در ساعت 1 بامداد به عملیات خاتمه می دهند.

دو عملیات امداد و نجات در اشترانکوه

اعضای شرکت کننده در این عملیات ها:

محمد رحمانی و محمد هموله رئیس و مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر که سرپرستی عملیات را بر عهده داشتند.
شاهین جانبزرگی: سرپرست تیم امداد و نجات کوهستان ازنا
اعضای دیگر: علی جانبزرگی، رشید جانبزرگی، محسن رضایی، مجید سیف آبادی، عزت میری، امین حسینی، فردین لک، ابوالفضل توکلی، میرزا کبیری، منصور صالحی و محمد سپهر

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید