مرگ دو کوهنورد آمریکایی در شیشاپانگما

آنا گوتو در شیشاپانگما جان باخت

توسط

«آنا گوتو» کوهنورد آمریکایی و «مینگمار شرپا» بر اثر سقوط بهمن در قله شیشاپانگما جان شان را از دست دادند.

به گزارش «هیمالین تایمز»؛ «آنا گوتو» کوهنورد آمریکایی و «مینگمار شرپا» جان شان را از دست دادند؛ در عین حال «جینا ماری» دیگر کوهنورد آمریکایی و «تنجن لاما شرپا» در سقوط بهمن در شیشاپانگما ناپدید هستند.

حداقل ۲ کوهنورد جان شان را با سقوط بهمنی شدید در شیشاپانگما روز هفتم اکتبر 2023 بعد از ظهر از دست داده اند و ۲ کوهنورد دیگر مفقود شده اند.

آنا گوتو کوهنورد آمریکایی کشته شده در قله شیشاپانگما
آنا گوتو کوهنورد آمریکایی کشته شده در قله شیشاپانگما

تیم امداد و نجات پیکر کوهنورد آمریکایی «آنا گوتو» و شرپای راهنمایش مینگمار شرپا را از محل سقوط بهمن یافته اند.

«جین ماری» و شرپای راهنمایش «تنجین لاما شرپا» (سریع ترین کوهنورد نپالی که ۱۴ قله ۸۰۰۰ متری را در ۳ ماه با کریستین هاریلا کوهنورد نروژی صعود کرد) با سقوط بهمن آثاری از آن ها یافت نشده است.

بنا بر گزارش ها، سقوط بهمن در ارتفاع ۷۸۰۰ متر به مسیر صعود کوهنوردان حرفه ای برخورد کرد و کوهنوردان که در مسیر صعود به قله بودند دچار حادثه سنگین کرد.

دو کوهنورد آمریکایی، «آنا گوتو» و «جینا ماری» که در رقابتی تنگاتنگ بعنوان اولین زن آمریکایی برای صعود ۱۴ قله ۸۰۰۰ متری بودند، دچار حادثه سقوط بهمن شدند.

جین ماری کوهنورد آمریکایی ناپدید شده در شیشاپانگما
جین ماری کوهنورد آمریکایی ناپدید شده در شیشاپانگما

در عین حال گزارش شده است که «کامی ریتا شرپا»، میترا بهادور تامانگ و کارما گیازن شرپا در این حادثه زخمی شده اند.

شاهدین اعلام کردند که حداقل ۲ سقوط بهمن به مسیر کوهنوردی شیشاپانگما برخورد کرده است و این زمانی بود که دو کوهنورد آمریکایی با شرپاهای راهنمایشان به بالای ارتفاع ۷۸۰۰ متر رسیده بودند.

یک تیم امداد و نجات به سرپرستی مینگما گیالجه از «ایمجین نپال ترکز» و دیگر کوهنوردان عملیات امداد و نجات را انجام دادند و دو پیکر را یافتند، عملیات امداد و نجات برای مفقودین در کوهستان شیشاپانگما ادامه دارد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید