بازیابی رمز فراموش شده ایمیل یاهو

توسط

تعداد زیادی از افراد از ایمیل یاهو برای انجام کارهای خود استفاده می کنند. اگر رمز ورود به ایمیل تان را فراموش کرده اید، راه های مختلفی برای بازیابی پسورد و دسترسی به حساب وجود دارد. در این مطلب روش های بازیابی رمز ایمیل یاهو را مرور خواهیم کرد.

در سال های اخیر سرویس یاهومیل بروزرسانی های جدیدی داشته است لذا شیوه جدید بازیابی رمز ایمیل Yahoo را با در این پست بررسی می کنیم.

اگر رمز ایمیل خود را فراموش کرده اید، خیلی جای نگرانی نیست، زیرا می توانید با استفاده از روش هایی آن را بازیابی کنید. البته یاهو حساب هایی را که در 12 ماه هیچ فعالیتی را نداشته باشند در لیست حذف کردن قرار خواهد داد. ایمیل هایی که از سرور حذف شوند، دیگر قابل بازیابی نیستند.

فراموشی ID یاهو

اگر علاوه بر پسورد، ID یاهو خود را نیز فراموش کرده اید، دستور العمل های مرحله به مرحله یاهو برای بازیابی اطلاعات ایمیل یاهو خود را دنبال کنید تا بتوانید ID خود را پیدا کنید.

بازیابی رمز عبر فراموش شده ایمیل حساب های پارتنر

یاهو جهت دسترسی مجدد به اکانت یاهو برای دستیابی به اکانت فراموش شده را تعیین کرده است. برای این کار شما می توانید راهنمای ورود به حساب ایمیل یاهو استفاده کنید. بسته به امنیت های تعیین شده حساب شما، برخی از گزینه ها برای بازیابی پسورد به شما نمایش داده می شوند.

اگر شما یک حساب ایمیل یاهو از طریق یکی از سرویس های (Verizon، AT & T، Frontier، Rogers، BT، Sky، Spark یا MTS) داشته باشید، از این دستورالعمل های برای تغییر یا تنظیم مجدد رمز عبور ایمیل خود استفاده کنید. رمز عبور یاهو به شما امکان دسترسی به هر سرویس که با یاهو از آن استفاده می کنید را می دهد. اگر شما رمز فعلی خود را بدانید می توانید از این طریق اقدام به تغییر آن کنید در غیر این صورت می توانید دوباره با Reset کردن آن را تنظیم کنید. برای تغییر رمز عبور خود با استفاده از یک مرورگر نیز می توانید به اطلاعات حساب یاهو بروید و منو را انتخاب کنید. سپس به بخش Account Security رفته و گزینه Change Password را بزنید. بعد از وارد کردن رمز عبور جدید روی دکمه Continue کلیک کنید.

به دست آوردن رمز عبور فراموش شده یاهو

سیستم یاهو با استفاده از عواملی همچون امنیت حساب، دسترسی های مختلف به حساب و … با روش های متناوب به شما جهت بازیابی پسورد ایمیل Yahoo کمک می کند. بعد از ورود به سیستم بازیابی رمز عبور، شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی Continue کلیک کنید. اگر پیام متنی از طرف یاهو در گوشی خود دریافت کردید، گزینه Yes, text me an Account Key را انتخاب کنید. اگر هم به ایمیل پشتیبان دسترسی دارید گزینه Yes, send me an Account Key را بزنید. سپس با استفاده از روشی که انتخاب کرده اید، باید کد امنیتی یاهو را وارد کنید تا هویت شما به عنوان صاحب اکانت تایید شود.

بازیابی پسورد ایمیل با سوال امنیتی

اگر در زمان ساخت اکانت یاهو، سوالات امنیتی را نیز تعیین کرده اید، می توانید از طریق پاسخ صحیح دادن به این سوال ها نیز با روش بازیابی پسورد ایمیل یاهو با سوال امنیتی به اکانت خود دسترسی داشته باشید.

ریکاوری پسورد ایمیل بدون سوال امنیتی

اگر سوال امنیتی طراحی نکرده اید، از روش دریافت پیامک یا استفاده از ایمیل های پشتیبان جهت بازیابی اکانت خود استفاده کنید. در بازیابی پسورد ایمیل یاهو با شماره تلفن به طور مثال اگر از طریق سیستم بازیابی رمز عبور یاهو، اقدام به ریست پسورد کرده اید و شماره ای را که در زمان ساخت اکانت وارد کرده و دسترسی به آن ندارید، روی گزینه No, I can’t receive text کلیک کرده و بعد از آن یاهو امکان استفاده از ایمیل پشتیبان را پیشنهاد می دهد که در صورت دسترسی روی Yes, email me کلیک کنید. ایمیلی با موضوع Recover access to your Yahoo account ارسال می شود که بعد از دریافت آن کد تاییدیه را در ایمیل وارد کنید.

نمایش پیام نامعتبر بودن رمز عبور

اگر تلاش شما برای ورود به اکانت، با پیام نامعتبر بودن رمز عبور مواجه شد، چند سناریو وجود دارد. اگر از عدم تغییر رمز عبور اطمینان دارید، ممکن است حروف را اشتباهی بزرگ یا کوچک وارد کرده اید، بعد از چک کردن این نکته مطمئن شوید که مرورگر شما اطلاعات حساب را ذخیره نکرده باشد که در صورت تغییر رمز، مرورگر از رمز قدیمی استفاده می کند. اگر بعد از چک کردن این موارد باز هم مشکل حل نشد، احتمالا اکانت شما هک شده است که از راه های بازیابی پسورد عبور (Password Helper) استفاده کنید.

مشاهده پیام Invalid ID or Password

ارائه دهندگان ایمیل سعی می کنند تا امنیت حسب شما را تایید کنند و فقط به شما اجاز ورود به اکانت تان را بدهند. هنگامی که برای ساخت یک حساب کاربری ثبت نام می کنید، برای اطمینان بیشتر از بازیابی پسورد ایمیل یاهو بصورت تضمینی، از اطلاعات بروز و معتبر برای بازیابی پسورد استفاده کنید. بهترین گزینه ها برای جلوگیری از، از دست دادن اطلاعات حتما یک ایمیل پشتیبانی و یک شماره تلفن را در زمان ساخت وارد کنید. اگر در نهایت نتوانید پسورد عبور خود را به دست بیاورید، با شکست مواجه شده و باید اکانت جدید بسازید.

بازیابی پسورد یاهو در دسکتاپ

برای بازیابی اکانت یاهومیل خود به وب سایت یاهو بروید و یک راه برای ریکاوری را انتخاب کنید و دکمه Continue را بزنید. دستورالعمل ها را دنبال کنید تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسید.

بازیابی پسورد یاهو در موبایل

اگر برنامه ایمیل یاهو را دارید، برای بازیابی رمز عبور ایمیل یاهو (Yahoo Mail) در صفحه ورود به اکانت، روی Trouble signing in? تاچ کنید. همانند روش قبل راه بازیابی را انتخاب و دکمه ادامه را بزنید. بعد از پیروی از دستورالعمل ها به اکانت خود در صورت امکان دسترسی خواهید داشت.

ورود به یاهو روی سایر دستگاه ها

اگر سیم کارت یا گوشی خود را عوض کرده باشید، ممکن است پیامی را دریافت کنید که با تایید آن بتوانید با استفاده از آن تلفن نیز به عنوان ابزاری برای ریکاوری استفاده کنید. می توانید کد تایید را نیز از راه های مختلف مانند تماس یا پیامک یا ایمیل دریافت کنید. بعد از تایید روش روی Submit کلیک کنید.

قفل شدن حساب یاهو

برای محافظت بیشتر از حساب شما، در صورتی که تلاش های ناموفق برای ورود به حساب شما صورت بگیرد، یک قفل موقت فعال می شود که بعد از 12 ساعت به طور خودکار برداشته خواهد شد. در این صورت هم می توانید با Password Helper و به عنوان بازیابی پسورد فراموش شده یاهو نیز به اکانت خود دسترسی داشته باشید.

مشکلات استفاده از Account Key

کلید حساب یاهو در نظر دارد زندگی شما را ساده تر کند. با این ابزار دیگر نیاز به استفاده از رمز عبور نیست و با استفاده از احراز هویت در تلفن همراه کار می کند و اگر نمی توانید از تلفن همراه استفاه کنید می توانید مراحلی را در سایت یاهو اشاره شده است را انجام دهید.

برقراری تماس با پشتیبانی یاهو برای بازیابی اکانت

تاکنون یاهو هیچ راه ارتباط برای ارتباط شخصی برای راهنمای مشتری ها نداشته است. بنابراین باید سعی کنید از طریق روش های ارائه شده در سایت یاهو مشکل خود در زمینه ریست پسورد ایمیل یاهو را حل کنید.

تغییر پسورد فراموش شده یاهو در گوشی اندروید، آیفون، کامپیوتر و …

اگر می خواهید مستقیما پسورد فراموش شده خود را عوض کنید، در مرورگر صفحه ورود به یاهو Login.Yahoo.com را باز کنید.

سپس روی Trouble signing in? کلیک کنید. این لینک در گوشه پایین سمت راست موجود است.

شماره تلفن یا آدرس ایمیل پشتیبانی را وارد کنید. اگر هیچ کدام را ندارید، آدرس همان ایمیل را وارد کنید.

سپس برای ادامه کار بر روی دکمه Continue کلیک کنید.

اگر شماره موبایل را وارد کرده اید، باید گزینه Yes, text me an Account Key را بزنید. در صورت وارد کردن ایمیل، دکمه Yes, send me an Account Key قابل دسترس است.

سپس کد هشت رقمی ارسال شده را به خاطر بسپارید.

حال به وب سایت یاهو برگشته و کد را وارد این قسمت بکنید.

سپس دکمه Verify را برای تایید عملیات بزنید.

عکس اکانت یا اکانت های شما نمایش داده می شود، اکانت خود را انتخاب کنید.

بعد وارد اکانت می شوید. برای تغییر پسورد، روی دکمه Create a New Password کلیک کنید.

پسورد جدید را به همراه تکرار آن را در فیلد ها قرار داده شده، وارد کنید.

اکنون روی Continue کلیک کنید.

بعد از انجام این کار و مشاهده پیغام جدید، روی Looks good کلیک کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید