اردوی استعدادیابی و آموزشی هیمالیانوردی استان تهران

توسط

نخستین کارگاه و اردوی استعدادیابی و آموزشی هیمالیانوردی استان تهران در روزهای 26 و 27 آذرماه 1395 در منطقه کلکچال و توچال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کوهنوردی تهران؛ بر اساس اعلام قبلی روز جمعه ساعت 8 صبح، برنامه در تپه نورالشهدا کلکچال با بررسی و ثبت لوازم و تجهیزات فنی کارآموزان توسط مربیان آغاز شد. در ابتدا آقای ابوالفضل عرب مسئول کارگروه هیمالیانوردی و صعودهای بلند استان تهران ضمن خوش آمدگویی به کارآموزان به بیان اولویت آموزش در این دوره ها پرداختند و پس از آن آقای رضا کفاش را به عنوان سرپرست و مربی و آقایان علی نصیری و محمدرضا افکاری به عنوان مربیان اردو و همچنین آقایان مصطفی بدرخانی و اسماعیل رهگذر به عنوان کمک مربیان این اردو معرفی کردند.

در ادامه آقای کفاش توضیحاتی در مورد هدف و نحوه برگزاری این اردو ارایه کردند. سپس کارآموزان در سه تیم مجزا، شامل دو تیم آقایان و یک تیم بانوان تقسیم بندی شدند که با توجه به برنامه ریزی های قبلی جهت ارتقاء سطح کیفیت آموزش کارآموزان، برای هر تیم یک مربی و یک کمک مربی در نظر گرفته شده بود. در ادامه هر تیم جداگانه حرکت خود را به سمت گردنه شرقی قله کلکچال شروع کردند.

در طول مسیر اصول گام برداری، برف کوبی، نکاتی پیرامون انواع شیب، پوشاک و نحوه کوله بستن به کاراموزان آموزش داده شد. ساعت چهار و نیم عصر تیم ها به گردنه شرقی کلکچال رسیدند و اصول برقراری کمپ و چادر در برنامه های زمستانی و شرایط نامساعد جوی مورد تمرین و آموزش قرار گرفت. صبح روز شنبه انواع کرامپون و نحوه بستن آن و گام برداری با کرامپون به همراه کلنگ آموزش داده شد و تیم ها در مسیر صعود به قلل کلکچال و لزون نیز به تمرین مباحث مطرح شده پرداختند.

هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران و همچنین کارگروه هیمالیانوردی و صعودهای بلند این هیئت مراتب تقدیر و تشکر را از سرپرست محترم برنامه و مربیان این اردو را دارد.

گزارش: محمدرضا افکاری
عکس ها: ابوالفضل عرب

برای بزرگنمایی بر روی تصاویر کلیک کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید