منظر فرهنگی اورامانات برای ثبت جهانی شانس دارد

توسط

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: منظر فرهنگی اورامانات شانس زیادی برای ثبت جهانی دارد.

به گزارش ایسنا، فرهاد نظری در جلسه ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه با بیان این که استان کرمانشاه یکی از استان های غنی در حوزه میراث فرهنگی است، اظهار کرد: به عنوان مثال گودین تپه با پنج هزار سال قدمت، شاخص کاوش های باستان شناسی در کشور است و به تنهایی قابلیت ثبت جهانی را دارد.

او ادامه داد: منظر فرهنگی اورامانات شانس بالایی برای ثبت جهانی دارد و با برنامه ریزی برای ثبت جهانی این اثر، هم استان کرمانشاه و هم استان کردستان بهره خواهند برد.

وی به گوردخمه های استان کرمانشاه، تکیه معاون الملک و کتیبه بیستون نیز اشاره کرد و آن ها را نشان دهنده اهمیت فرهنگی – تاریخی استان کرمانشاه دانست.

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: محور ساسانی استان کرمانشاه که از معبد آناهیتا شروع می شود و تا قصر شیرین ادامه دارد نیز توانایی ثبت در آثار جهانی یونسکو را دارد.

نظری افزود: این استان از هر نظر، ابعاد تاریخی منحصر به فردی دارد و نیاز است که مسئولان استان نگاه ویژه تری به آن داشته باشند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید